Yenişehir Belediyesi park ve yeşil alanlarda çalışmalarını sürdürüyor

Güncelleme 20 Haziran 2023, 13:57

Mersin Yenişehir Belediyesi, vatandaşların keyifli bir şekilde vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla ilçe genelindeki park ve yeşil alanlarda bakım, onarım ve düzenleme çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kentteki parklarda çocukların güvenle oyun oynamalarını sağlamak, vatandaşların dinlenebilmeleri ve keyifli vakit geçirebilmeleri amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.Parklarda bulunan çocuk oyun grupları ve spor aletlerinin bakım ve onarımını düzenli olarak yapan Yenişehir Belediyesi, parklardaki oturma gruplarını da yenileniyor. Park aydınlatmalarında oluşan arızaları anında gideren Yenişehir Belediyesi ekipleri zemin onarımlarını da gerçekleştiriyor.

Halkın doğayla daha fazla iç içe olmasını sağlamak için keyifli ve ferah mekanlarsunan Yenişehir Belediyesi, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile spor alanları oluştururken, yeşillendirme çalışmalarıyla şehrin estetiğine katkı sağlıyor. Yaz aylarında vatandaşların nefes alabildiği park ve yeşil alanlarda sulama, budama ve çim biçme çalışmalarının yanı sıra parklardaki ağaçların ilaçlamaları da yapılıyor. Vatandaşlardan gelen talepleri de yerine getiren Yenişehir Belediyesi park ve yeşil alanlardaki tüm peyzaj çalışmalarına kent estetiğine uygun bir biçimde devam ediyor.

Yenişehirli vatandaşlar park ve yeşil alan çalışmalarından memnuniyetlerini dile getirirken, Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e de teşekkür etti.

 

Başa dön tuşu