Yenişehir Belediyesi kente yeşil alanlar kazandırıyor

Güncelleme 12 Mayıs 2023, 12:36

Mersin Yenişehir Belediyesi, 50. Yıl Mahallesi’nde 5 bin metrekarelik alandan oluşan İçel Soroptimist Kulübü Atatürk Parkı’nı hizmete açtı. Parkın açılışını gerçekleştiren Başkan Abdullah Özyiğit, “Çocuklarımızın bol bol eğlenmesi,hemşehrilerimizin rahat bir nefes alabilmesi amacıyla Yenişehir’imize yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi.

Mersin Yenişehir Belediyesi kent genelinde bulunan parkların bakım ve onarımını yaparken, yeşil alanları arttırmak amacıyla da çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Son olarak 50. Yıl Mahallesi 27218 sokakta hizmete açılan Yenişehir Belediyesi İçel Soroptimist Kulübü Atatürk Parkı’nda oyun grupları ve spor alanları da yapıldı. Parka ayrıca basketbol sahası da kuruldu. İçel Soroptimist Kulübü’nün destekleriyle yapılan park, 50. Yıl Mahallesi sakinlerini de mutlu etti. Yenişehir Belediyesi, ilçe halkının bir araya gelmesini sağlayacak sosyal yaşam alanları oluşturuyor.

Parkın açılışına Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in yanı sıra İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen,Yenişehir Belediye Meclis Üyeleri, 50. Yıl Mahalle Muhtarı Nergiz Özcan ve mahalle sakinleri katıldı.

Başkan Özyiğit, “El birliğiyle çok önemli işlere imza attık”

Açılışta konuşma yapan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, şu ifadeleri kullandı: “50.Yıl Mahallemizde çok güzel bir parkın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bizim temel anlayışımız belediyecilikte ön açmak, birlikte iş yapmak, çorbada herkesin tuzu olmasını sağlamak.  Bunu gerçekleştirirken, kimin ne kadar katkı sunduğunun hiç bir önemi yok yeter ki gönlünü koysun, o bizim için çok kıymetli. El birliğiyle çok önemli işlere imza attığımızı söyleyebilirim. 2021 yılında hizmete açtığımız Türkiye’nin en güzel gündüz bakımevi yine böyle bir imece ile ortaya çıktı.  Hemşehrilerimizin talebi çok oldu, ikinci BETEM’i Eylül ayında ikincisini hizmete açacağız, inşaatı devam ediyor.  Parkımıza, Yenişehir belediyesi Soroptimist Kulübü Atatürk Parkı ismini verdik. Bu güzel isme layık çalışalım. Ulu Önderimizin gösterdiği yolda ilerleyelim ve birlikte başaralım. 14 Mayıs’tan sonra gelecek güzel günler çocuklarımızın olsun.  Bu sürece emek veren başta Yeşim Antmen başkanıma ve onun çalışma arkadaşlarına, bağışçı dostlarımıza ve Yenişehir Belediyesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.Böyle güzel ve aydınlık bir parkın kazandırılması kıymetli bir iş, inşallah Türkiye’mizin geleceği de böyle güzel ve aydınlık olur.”

Antmen, “Birlikte güzel bir yaşam alanı oluşturalım istedik”

İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen ise “Mersin’de İçel Soroptimist Kulübü 52 yaşında. Hedefimiz kadınların ve kız çocuklarının ekonomik anlamda, kültürel anlamda gelişmelerini temel hak ve özgürlüklerine kavuşmalarını desteklemek ama aynı zamanda bizler çevresine duyarlı, doğaya ve doğanın kaynaklarına duyarlı bir örgütüz. Biz soroptimistler istedik ki 52 yıldır çalışma yürüttüğümüz bu şehre kalıcı eserler bırakalım. Bu uğurda Başkanımız Abdullah Özyiğit bize her türlü desteği verdi. Kendisine çok çok teşekkür ediyoruz. Birlikte güzel bir yaşam alanı oluşturalım istedik. Biz burada halkımızla birlikte etkinlikler, özel gün kutlamaları yapacağız. Özel günlerimizi paylaşacağız. Umarım bu uğurda güzel birliktelikler yapacağız. Bize bu yolda her türlü desteği veren Sayın Abdullah Özyiğit’e ve değerli bağışçılarımıza çok çok teşekkür ediyoruz.”diye konuştu.

Başa dön tuşu