Yeni doğan bebeklerin ilk hediyesi Toroslar Belediyesi’nden

Güncelleme 10 Temmuz 2023, 16:21

Toroslar Belediyesi, ilçede yeni bebeği olan ailelerin mutluluklarına ortak olmaya devam ediyor.

“İlk Nefes” Projesi kapsamında,  yeni doğan bebekler tespit edilerek ailelere ulaşılıyor ve  “İlk Nefes Çantası” hediye ediliyor. Belediye, bir yılda 630 aileye İlk Nefes Projesi ile destek oldu.

Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen çalışma kapsamında bebeğini kucağına alan ailelere hediye edilen İlk Nefes Çantalarında, bebeklerin temel ihtiyaçlarını karşılayacak eşyalar bulunuyor.

İlçenin dört bir yanında “Hoş Geldin Bebek” ziyaretlerini sürdüren İlk Nefes ekibi, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın hediyesi olan çantayı yeni doğan bebeklerin ailelerine teslim ediyor. İlk Nefes çantasını alan aileler ise Başkan Yılmaz’a, bu ince düşüncesinden dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

BAŞKAN YILMAZ; “İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE VATANDAŞIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

 Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, iyi günde, kötü günde vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirterek; “İlçemizde her bireyin doğumundan başlayarak hayatın her alanında hizmetlerimizle yanında oluyoruz” dedi.

“Biz büyük bir aileyiz” diyen Başkan Yılmaz; “Bu büyük aileye yeni katılan her birey bizim evladımız ve onlar için hazırladığımız “İlk Nefes Çantalarımızı” ailelerimize ulaştırıyoruz. Sağlıklı nesiller yetiştirmek ve ailelere bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Minik yavrularımıza sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu