YAZ DOSTUM KONSERLERİ İLE MERSİNLİLER MÜZİĞE DOYUYOR

Güncelleme 7 Temmuz 2024, 13:29

Kent genelinde kültür ve sanat etkinliklerinin daha ulaşılabilir olması için faaliyetlerini sürdüren Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yaz Dostum’ konserleri ile kentlilere müzik ziyafeti yaşatmayı bu sene de sürdürüyor.

 Bu sezon klasik müzik dinletisi ile start veren Kent Orkestrası’nın yeni durağı Kültür Park oldu. Son dönemin sevilen parçalarını akustik bir versiyonla çalan orkestra,  hem herkese keyifli anlar yaşattı hem de sergilediği performans ile müzikseverlerden tam not aldı.

 Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte yüzünü cadde ve sokaklara, meydanlara çeviren Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası yaz akşamlarının en güzel eşlikçisi olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinesinde başlatılan ‘Yaz Dostum’ konserleri ile Büyükşehir, kentlilere müzik ziyafeti yaşatmayı bu sene de sürdürüyor.

 Klasik müzik, akustik, yayla konserleri gibi birbirinden farklı tarzlarla müzikseverlerle buluşan ve bu sezon klasik müzik dinletisi ile start veren Kent Orkestrası’nın yeni durağı Kültür Park oldu. Son dönemin sevilen parçalarını akustik bir versiyonla çalan orkestra, vatandaşlara zaman zaman duygulu anlar yaşatırken zaman zaman keyifli anlar yaşattı. Deniz manzarası eşliğinde herkesin hep bir ağızdan şarkı söylediği ve eğlenceli dakikalar geçirdiği konserde, orkestranın sergilediği performans müzikseverlerden tam not aldı.

Başa dön tuşu