Veysel Sarı’dan velilere uyarı!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı, her yıl olduğu gibi bu yılda tüm şoförlere yaptığı “okullar açıldı lütfen dikkatli olalım” çağrısını yineledi.

Güncelleme 6 Eylül 2022, 16:42

Başkan Sarı, “Beş gün arayla da olsa 12 Eylül tarihlerinde başlayacak olan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında küçük yaşta binlerce çocuğumuz okula başlayacaktır. Zaman, zaman derse yetişebilmek için koşarcasına cadde ve sokaklarda olacaklardır. Ayrıca henüz yaşam kuralları konusunda deneyimsiz çocuklarımızın yetişkinler kadar kuralları da bilemeyecekleri gibi,  bazı küçüklerin uykusunu alamamış olmasından da kaynaklanan “dikkat” problemleri olabileceği gibi, yola kaçan topunu almak için yola aniden çıkabileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmak telafisi mümkün olmayan kaza ve felaketleri önlenebileceğini de unutmayalım” dedi.

 “SERVİS ARAÇLARI ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Veysel Sarı, okul servislerinin önemine de dikkat çekti ve bu konudaki düşüncelerini de şu kelimelerle ifade etti.

“Özellikle servis araçlarının bu salgın sürecinde taşıdığı öğrencilere yönelik yeterli koruyucu önlemler almasının yanı sıra öğrencilerin ailesine sağlıklı bir şekilde kavuşmasını sağlaması dışında servis aracı yönetmeliği, azami hız ve kapasite kurallarına çok ama çok dikkat etmelidir. Başkan

SARI, İSTATİSTİKLER UYARIYOR;

“Bizleri oldukça üzen istatistikî bilgi ise, geçen yıllarda olduğu gibi ülke genelinde trafik kazaları oluş sıralamasında  İstanbul ilk sırada Mersin ise maalesef 81 İl arasında 7. sırada yer almıştır. Bunun yanı sıra trafiğe çıkan araç sayısında da büyük artışlar olurken yine İstatistiklere göre 2021 yılında Mersin’de 5 bin 752 kaza meydana gelmiş ve maalesef meydana gelen bu kazalarda 40 kişi hayatını kaybetmiş, 7 bin 829 kişi ağır veya hafif şekilde yaralanmıştır.

Her yıl binlerce insanımızı çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında kaybediyor olmamız bizlere, yani tüm sürücülerin çok ama çok dikkatli olmalarının gerekliliğini işaret etmektedir. Unutmayınız ki, kazaları araçlar değil, kurallara uymayan ve dikkatsiz sürücüler neden olumuştur, o yüzden lütfen çok dikkatli davranarak yuvalara ateş düşürmeyin” diye konuştu.

Başa dön tuşu