Vali Su, Öğrenci Yurdu ve Engelsiz Yaşam Merkezi İnşa Alanlarında İncelemelerde Bulundu

Güncelleme 16 Mart 2022, 15:55

Vali Ali İhsan Su, yapım çalışmaları devam eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYGM) Yenişehir 1.500 kişilik Erkek, 1.000 kişilik Kız Öğrenci Yurdu ve Mezitli Engelsiz Yaşam Merkezi inşaat alanlarında incelemelerde bulundu, Gençlik Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’den bilgi aldı.

İlk olarak Yenişehir ilçesindeki alanı gezerek inşa çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Su, öğrencilerimizin daha iyi bir ortamda konaklamaları için 2.500 kişilik KYGM yurdunda çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydederek, öğrencilerimizin kentimizde konaklama sorunu yaşamaması için kamu yatırımlarının hayata geçirilmeye devam ettiğini açıkladı.

Proje kapsamında 1.500 Kişilik Erkek Öğrenci Yurdu’nun 45.000 m2 kapalı alana; 1.000 Kişilik Kız Öğrenci Yurdu ise 30.000 m2 kapalı alana sahip olacak. Yurdun içerisinde sosyal tesis, bulaşıkhane, yemekhane, çamaşırhane, terzi, 1500 kişilik konferans salonu, kuaför yer alacak.

Vali Ali İhsan Su daha sonra programına Mezitli ilçesine kazandırılacak olan “Engelsiz Yaşam Merkezi” inşaatında yürütülen çalışmalarda incelemelerde bulunarak devam etti. Tesiste özellikle “Özel Gereksinimli Çocuklar ile Gençler” eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak, sanat ve spor yapabilecek. Tesiste spor salonu, yüzme havuzu, atölye derslikleri, eğitmen odası, yemekhane, mutfak, sığınak, toplantı ve okuma salonları da bulunacak.

Mezitli’de yaşayan vatandaşların spor yapabilecekleri, 750 kişilik tribün ve 4 soyunma odasına sahip sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile açık spor sahalarını da içinde barındıran tesislerde de çalışmalara başlandığını söyleyen Vali Ali İhsan Su, özel gereksinimli bireylerin sosyal aktivitelerini daha da artırmak amacıyla yapılacak yatırımlar ile vatandaşlarımızın daha iyi ortamlarda spor yapabilecekleri tesislerde çalışmaların hızla sürdüğünü ifade etti.

Vali Su’ya incelemeleri sırasında; Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, MEÜ Rektör Yardımcısı İsmail Yağcı, Gençlik Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu