Vali Pehlivan, Yetim çocuklar ve depremzede vatandaşlar için düzenlenen iftara katıldı

Güncelleme 31 Mart 2023, 11:32

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yıldız Pehlivan Hanımefendi ile birlikte, İl Müftülüğü ve merkez ilçe müftülüklerince yetim çocuklar ile aileri ve depremzede vatandaşlarımız için düzenlenen iftar programına katıldı.
İl Müftüsü Aydın Yığman tarafından okunan dualar ile başlayan iftar programı, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.
Programda bir konuşma gerçekleştiren Vali Pehlivan, “Allah tutmuş olduğumuz oruçları kabul eylesin. Hepinize hayırlı iftarlar hayırlı ramazanlar diliyorum.
Bu akşam bu iftarı organize ederek bizleri buluşturan değerli Müftümüze, Müftülüğümüze ve ilgili arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.
Malum hayatın içinde sevinçli günler de hüzünlü günler de acılı günler de var. İnancımız gereği sabretmek, dua etmek ve bununla birlikte de acılarımızı paylaşarak azaltmaya çalışmak da bizler için, hepimiz için geçerli olan bir anlayıştır. Bu doğrultuda hareket ederek geçtiğimiz ay şubat ayının 6’sında yaşamış olduğumuz büyük deprem felaketi nedeniyle oluşan yaralarımızı hep birlikte sarma gayreti içerisindeyiz. Devlet ve millet olarak kenetlendik. Omuz omuza verdik ve bu yaralarımızı inşallah hep birlikte saracağız. Ben bu mübarek akşam vesilesiyle bu büyük felakette, hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımızı deprem şehitlerimizi saygıyla, rahmetle yad ediyorum. Allah hepsine rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Yakınlarını kaybeden ailelerinize sabırlar, metanetler diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.
Yaşadığımız afet büyük ama dayanışmamız daha da büyük. Mersin İli olarak deprem illerine en yakın illerden birisi olarak orada sıkıntı yaşayan depremzede vatandaşlarımızı, ailelerimizi misafir ediyoruz ve bundan da onur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Devletimizin, milletimizin müşterek gayretiyle, sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bütün Bakanlıklarımızın, kurum kuruluşlarımızın başlatmış olduğu kapsamlı çalışmalar neticesinde deprem bölgesinde yaralar sarılıyor,şehirlerimiz yeniden imar ediliyor.
Burada çocuklarımız, gençlerimiz var. Ben hepsine sevgilerimi, iyi dileklerimi iletiyorum. Onlar bizim geleceğimiz, devlet ve millet olarak onlara her türlü desteği vermeye devam edeceğiz Vatanına, milletine, ülkesine, devletine hayırlı bir evlat olarak yetişecekler ve kendilerinden sonra gelen nesillere de el uzatacak, hepimizi gururlandıracak.
Devletimizin, bütün kurum kuruluşlarımızın kapıları sizlere her zaman açıktır. Milletimizin gönül kapıları sizlere açıktır. Biz bir bütünüz, büyük bir aileyiz ve bu ailenin fertleri olarak da omuz omuza vererek, acılarımızı sevinçlerimizi dün olduğu gibi bugünde yarında paylaşarak geleceğe yürüyeceğiz diyor, hepinize hayırlı iftarlar, hayırlı ramazanlar temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen programa; Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Müftüsü Aydın Yığman, merkez ilçe Müftüleri ve Müftü yardımcıları, yetim çocuklarımız ile aileleri, depremzede vatandaşlarımız katıldı.
Başa dön tuşu