Vali Pehlivan, üniversite öğrencilerinin barınma ve konaklamaları ilgili toplantı yaptı

Güncelleme 13 Eylül 2022, 12:43

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın başkanlığında ‘İlimizdeki Yurtlarla İlgili Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen yeni eğitim öğretim döneminde üniversite öğrencilerinin barınma ve konaklamaları ile ilgili konuların ele alındığı toplantıya; Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Akdeniz İlçe Müdürü, Yenişehir İlçe Müdürü, Yurt Müdürleri ile Şube Müdürleri katıldı.
Toplantıda, üniversite öğrencilerinin huzur ve güven içerisinde eğitimlerini sürdürürken, barınma sorunu yaşamaması için barınmalarının sağlanması konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle sağlanan yurt imkanları ve ilgili yerine getirilen çalışmalar değerlendirildi.
Vali Pehlivan,” Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle, üniversite öğrencilerimizin yurtlarda barınmaları için ilgili bütün birimlerimiz ve ekiplerimiz ile aylardır hummalı bir hazırlık çalışması sürdürüyoruz. Hiç bir öğrencimizin barınma sıkıntı yaşamaması için gerekli tedbirleri almış durumdayız.” dedi.
Başa dön tuşu