Vali Pehlivan, Temsili Askerlik Yapan Engelli Vatandaşlara Terhis Belgelerini Verdi

Güncelleme 17 Mayıs 2023, 12:51

Mersin Valisi  Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı tarafından organize edilen ‘Temsili Askerlik Yemin ve Terhis Töreni’ne katıldı.

Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende; Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik törende yaptığı konuşmasının ardından konuşan Engelli Denizci Er Rüstem Kurt; vatani görevi bir gün dahi yapmanın gurur verici olduğunu, bu duyguyu en üst derecede yaşadıklarını belirtti.

Vali Pehlivan yemin töreninde, 30 denizci ve 24 Jandarma Er olarak temsili askerlik yapan 54 engelli vatandaşımızın terhis heyecanına ortak olup, omuz omuza silah ve bayrak üzerine el basarak yemin eden engelli vatandaşlarımıza terhis belgelerini verdi.

Vali Pehlivan, yapılan törenin akabinde engelli vatandaşların ve aileleriyle yakından ilgilendi.

Yapılan törene; Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve engelli vatandaşlarımızın aileleri katıldı.

Başa dön tuşu