Vali Pehlivan, Mezitli’de bir dizi ziyaret ve toplantı gerçekleştirdi

Güncelleme 2 Kasım 2022, 11:52

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mezitli İlçesindeki programına Mezitli Kaymakamlığı ziyareti ile başladı. Vali Pehlivan, Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.
Vali Pehlivan, İlçedeki kamu hizmetleri çalışma ve faaliyetler hakkında Kaymakam Bilgin’den bilgiler aldı, değerlendirmelerde bulundu.
Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Mahalle Muhtarlarıyla bir araya geldi, toplantı gerçekleştirdi.
Mezitli Kaymakamlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ve 36 Mahalle Muhtarı katıldı.
Toplantıda yaptığı konuşmasında, ilimizde yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Vali Pehlivan, muhtarlarımızın mahallelerimizde vatandaşlarımız ile devlet kurumlarının arasında köprü vazifesi gördüğünü belirterek, muhtarların çok önemli görevler üstlendiklerini ifade etti. İlimiz genelinde ve Mezitli ilçemizde yapılan, devam eden ve planlanan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. Muhtarlarının tek tek söz alarak mahalleleriyle ilgili sorun, talep ve ihtiyaçlarını dile getirdiği toplantıda, Vali Ali Hamza Pehlivan taleplerin karşılanması ve takip edilmesi için ilgili birimlere talimatlar verdi.
Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret etti.
Mezitli Belediyesi önünde Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve belediye personeli tarafından karşılanan Vali Pehlivan, daha sonra Başkan Tarhan ile Belediye Başkanlığı makamında bir görüşme gerçekleştirdi.
Vali Pehlivan, Belediyenin çalışma ve faaliyetler hakkında Belediye Başkanı Neşet Tarhan’dan bilgiler aldı, değerlendirmelerde bulundu.
Vali Ali Hamza Pehlivan, Gazi J. Komando Er Zafer Cömert’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Vali Pehlivan, 1996 yılında Diyarbakır ili Lice İlçesinde Gazi olan ve 30.10 2022 günü böbrek yetmezliği sonucu vefat eden Jandarma Komd. Er. Zafer Cömert’in, Mezitli ilçesinde ikamet eden ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Mezitli İlçesinde bulunan Down Cafe’yi ziyaret etti.
Vali Pehlivan, Mezitli Belediyesi bünyesindeki Menderes Mahallesi Turunç Caddesi üzerinde bulunan Down sendromlu özel kardeşlerimizin çalıştığı Down Cafe’yi ziyaret ederek çalışanlara başarı ve kolaylıklar diledi.
Başa dön tuşu