Vali Pehlivan, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat Sahasında İncelemelerde Bulundu

Güncelleme 1 Haziran 2022, 11:16

Vali Pehlivan, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat Sahasında İncelemelerde Bulundu
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaat sahasında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Pehlivan’a incelemeler esnasında Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, ilçe protokol üyeleri ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Çukurova Bölgesel Havalimanı şantiye alanları ile ilgili olarak gerçekleştirilen inceleme gezisinde; Vali Ali Hamza Pehlivan, ilk olarak yüklenici firma yetkililerinden brifing aldı.

Vali Pehlivan, Çukurova Bölgesel Havalimanının hizmete girdiğinde İlimize ve bölgeye birçok açıdan değer katacağını belirtti. Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ali Hamza Pehlivan, yapım çalışmaları yüzde 70 seviyesine gelen havalimanının yıl sonuna doğru tamamlanacağını kaydederek, havalimanının Sayın Cumhurbaşkanımızın yapacağı açılışla vatandaşlarımızın hizmetine gireceğini açıkladı.

Vali Pehlivan daha sonra yoğun bir şekilde çalışmaların devam ettiği havalimanı bağlantı yollarında incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan, konu hakkında Karayolları 5. Bölge Müdürü Mehmet Fidan’dan da brifing aldı.
Başa dön tuşu