VAHAP SEÇER, REKOR OYLA YENİDEN ‘BAŞKAN’

Güncelleme 1 Nisan 2024, 02:24

Mersinlilerin haftalardır heyecanla beklediği Yerel Seçimler sonuçlandı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 oy oranıyla yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. ‘Hizmet İttifakı’ çatısı altında birleşen Mersinliler, “Memnuniyetle 5 yıl daha Vahap Seçer ile yola devam” dedi.

Mersinlilerin de heyecanla beklediği seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Başkan Seçer açılan sandık sayısı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 62 rekor oy oranıyla yeniden Başkan seçildi. Sonuçların açıklanmasıyla Başkan Seçer’in bulunduğu Özgecan Aslan Barış Meydanı’na akın eden binlerce Mersinli, hep bir ağızdan Mersin’in Başkanı’nı yeniden ilan etti. Binlerce yurttaşın doldurduğu alanda Mersinlilere seslenen Seçer, kendisini yeniden Başkan seçen Mersin halkına teşekkürlerini iletti.

Mersinlilerin; ‘Mersin seninle gurur duyuyor’ sloganları eşliğinde konuşmaya çıkan Seçer,  “Ben de Mersinle, Mersin’in güzel insanıyla gurur duyuyorum. Mersin; Atatürk’ün kenti olduğunu tescil etti” dedi. “Sadece bize oy veren değil, vermeyen yurttaşlarımızın canı sağ olsun. Onlar bizim yurttaşımız. Biz, herkesin belediye başkanıyız” ifadelerini kullanan Başkan Seçer, seçimde emeği geçen 11 bin çalışanına teşekkür ederek, “Seçimi Mersin modeli belediyecilik ve Mersinlilerin memnuniyeti kazandı” diye belirtti.

Türkiye’de artık yeni bir siyasi döneme girildiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Artık Türkiye’de yeni bir siyaset dönemi, yeni bir yol açıldı. Vatandaş iktidara, hayat pahalılığına, kayırmacılığa, talana, israfa ‘yeter, dur’ dedi” ifadelerini kullandı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu