VAHAP SEÇER OY ORANINI 14.5 PUAN ARTIRDI

Güncelleme 2 Nisan 2024, 17:46

İkinci dönem için de Mersin halkından vize alan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye genelinde CHP’li belediye başkanları arasında en yüksek oy oranına ulaşan ikinci başkan oldu. Oy oranında zirveyi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile paylaşan Vahap Seçer, 2019’a göre oy oranını yüzde 14.5 oranında artırdı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde 625 bin Mersinlinin oyunu alan CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ikinci dönem için rekor oy oranı ve rekor oy artışıyla seçildi. Seçer, Cumhur İttifakının adayına 28.5 puan fark attı.
Oy oranı yüzde 59.5 olan Vahap Seçer, Türkiye genelinde CHP’li belediyeler arasında en yüksek oy oranına ulaşan ikinci belediye başkanı oldu. Listenin başında ise yüzde 60.4 oranıyla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer aldı.
Vahap Seçer, ayrıca 2019’a göre oyunu en fazla artıran belediye başkanı da oldu. 2019 seçimlerinde AKP-MHP’nin ortak adayına karşı yarışan Vahap Seçer o seçimlerde yüzde 45.1 oranını görmüştü. Aynı seçimde AKP-MHP ortak adayı ise yüzde 41 oranında kalmıştı.
31 Mart 2024 Seçimlerinde Vahap Seçer, oy oranını 14.5 puan artırdı ve yüzde 59,5 oranıyla seçildi. Son seçimlerde AKP-MHP ortaklığının oy oranı 10 puan düşerken İyi Partinin oy oranı 9 puan düştü.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Oy oranımız 2019’a göre yüzde 14.5 artış ile yüzde 59.5 e çıktı. Bu artışın sebebi herkesi kucaklayan hizmet anlayışıdır. Bu alınan oyun temeli alt yapı üst yatırımları olmakla beraber sosyal belediyecilik anlayışıdır. Bu oy 5 yıllık belediyeciliğimizin sonucudur. Oy patlaması bekliyorduk. Kentinizde kamuoyu araştırması yapan araştırma şirketleri yüzde 25 civarı fark olacağını ön görüyorlardı ama fark yüzde 30 civarı oldu. Mansur başkanla birlikte rakibimize aynı oranda fark attık” dedi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu