Transfergo’nun Yeni Marka Yüzü, Sesiyle Almanya’yı Sallayan Zeynep Avcı Oldu

Güncelleme 2 Mart 2022, 14:05

Voice of Germany şarkı yarışmasında söylediği şarkılarla bir anda tanındı, sosyal medyada gündem oldu. Tüyleri diken diken eden sesiyle dinleyeni kendine hayran bırakan Zeynep Avcı, artık TransferGo Türkiye'nin yeni marka yüzü. Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası para transferi şirketlerinden TransferGo, yeni dönemde iletişim çalışmaları için yıldızı hızla parlayan sanatçı ile iş birliğine gitti. 

 

Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası para transferi şirketlerinden biri olan TransferGo, yeni marka yüzü olması için Zeynep Avcı ile iş birliğine gitti. Voice of Germany şarkı yarışmasındaki gösterdiği performanslarla Almanya’da ve Türkiye’de ses getiren Zeynep Avcı, TransferGo’nun yeni dönem iletişim çalışmalarında birlikte ilerleyeceği isim olacak.  

 

Kampanyanın söylemi, mesafelerin engel olmadığı mesajını veriyor 

Avcı’nın yer aldığı ilk TransferGo reklam filmi 1 Mart itibariyle online ve offline kanallarda yer almaya başladı. TransferGo, Zeynep Avcı ile yıl içinde birçok yaratıcı iletişim çalışması yapmayı hedefliyor. TransferGo’nun tüm iletişim çalışmalarında, reklam filminde ve jingle'ında kullanacağı kampanya söylemi ise mesafelerin paylaşmaya engel olmadığı mesajını güçlü bir şekilde verir nitelikte: “Mesafeler Uzasa da, Engel Değil Paylaşmaya, TransferGo'yla Uzaklar, Tek Tıkla Yakınında" 

 

“TransferGo olarak vermek istediğimiz mesaj için Zeynep Avcı çok doğru bir isim”

TransferGo Büyümeden Sorumlu Bölge Müdürü Senem Ergüvenoğlu, yeni iletişim döneminde Zeynep Avcı ile ilerlemekten çok mutlu olduklarını ifade etti ve şöyle konuştu:  

 

“Uluslararası para transferinin kolay, hızlı, güvenli, az masrafla ve tamamen online gerçekleşmesini sağlayarak fark yaratıyoruz. Şu anda globalde 3,5 milyondan fazla müşterinin para göndermesine yardımcı olurken, 2021’de yeni finansmandan yeni pazarlara ve ekip genişlemelerine kadar birçok başarıyla büyümemizi sürdürdük. 60’tan fazla yeni pazarı bünyemize ekledik. Başarımızı, aldığımız yatırımlarla pekiştirdik. Son olarak C Serisi finansman turunda 50 milyon dolar fon topladık. Hedefimizi ise önümüzdeki 3-4 yılda 5 kat büyümek olarak belirledik. TransferGo için Türkiye de bu başarı tablosunda çok önemli bir yere sahip. Biz de bundan sonraki iletişim çalışmalarımızda Avrupa ve özellikle Almanya’daki müşterilerimiz ve potansiyel yeni kullanıcılarımıza ulaşabilmek ve onlarla duygusal bir bağ kurabilmek için Zeynep Avcı’nın çok doğru bir isim olduğuna karar verdik. Zeynep Avcı, Almanya'da katıldığı yarışmada, Türkçe şarkı söyleyerek yabancı bir dildeki şarkının, o dili bilmeyen insanlara duyguları hissettirebileceğini ve güzel anları paylaşmaya engel olamayacağını herkese gösterdi. Biz de TransferGo ile yabancı bir ülkede yaşamanın, sevdiklerinin yanında olmaya, onlara yardım etmeye engel olmadığını, sunduğumuz teknolojinin bunu mümkün kıldığını vurgulamak istiyoruz. Bu yüzden de kampanyamızın söyleminde mesafelerin engel olmadığına dikkat çekmek ve "Uzaklar, Tek Tıkla Yakınında" demek istedik.”

 

İş birliği süreci hakkında konuşan Zeynep Avcı ise markayla başladığı bu yeni yolculuktan şu sözlerle bahsetti;

“Teknoloji hepimizin hayatını kolaylaştırıyor. Özellikle pandemi dönemi bize teknolojinin hayatlarımızda ne kadar önemli olduğunu bir kere daha gösterdi. Dijital para transferi de bu teknolojilerin başında geliyor. Bizler gibi özellikle Avrupa’da, ülkesinden uzakta yaşayanlar için dijital para transferi gerçekten hayat kurtaran teknolojilerden biri. Bu alanın tanınan ve gelişen markası TransferGo’dan iş birliği teklifi gelince hiç düşünmeden kabul ettim. İlk kez böylesine profesyonel ve kapsamlı bir marka çalışması içinde olmaktan büyük keyif aldım. Film dışında çok içimize sinen bir jingle çalışmamız da oldu. Yoğun emekle çekilen ve hazırlanan reklam filmimizin ve jingle’ımızın çok beğenileceğine inanıyorum. Bundan sonraki iletişim çalışmalarında da yine TransferGo ile keyifli işler çıkarmak için sabırsızlanıyorum.” 

 

Sabah işte yöneticilik yaptı, akşam sahnelerde sarkı söyledi: Berlin müzik dünyasında tanındı

O Ses Almanya yarışmasında gösterdiği performans ile dikkatleri üstüne çeken Zeynep Avcı, 1970’li yıllarda Türkiye’den Almanya’ya göç eden Zonguldaklı işçi bir ailenin üç çocuğundan biri. Zeynep Avcı 20 yıldır Berlin’de şarkı söylüyor. Özellikle Berlin müzik sahnelerinin bilinen isimlerinden biri olan Avcı, “Beatztanbul” adlı orkestrası da tanınıyor. Müzik eğitimine çocuk yaşlarında başlayan Avcı, büyük ud virtüözü ve müzisyen Nuri Karademirli ile çalışma fırsatı buldu ve bu müzikal gelişiminin önemli kilometre taşlarından biri oldu.

 

Avcı, bir yandan şirketlerde yöneticilik görevi üstlendi, diğer yandan hafta sonları sahneye çıktı. Bir arkadaşının teşvikiyle ‘O Ses Almanya’ya (The Voice of Germany) katıldı, bu Avcı’nın müzik kariyerinde bir dönüm noktası oldu. Özellikle seslendirdiği Tan Taşçı imzalı Yalan şarkısıyla art arda dört jürinin de dönmesini sağlayan Avcı’nın yarışmadaki performansları kısa sürede sosyal medyanın en çok izlenenleri arasına girdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu