Toroslar’da böyle olur Romanların sünnet şöleni

Güncelleme 16 Eylül 2023, 12:11

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesinin; Toroslar Kaymakamlığı, Mersin Romanlar ve Müzisyenler Derneği işbirliğinde düzenlediği ‘Toroslar Roman Şenliği Sünnet Şöleni’nde’ 27 Roman çocuk sünnet oldu.

Sünnet olan çocuklar ve aileleri, Alsancak Mahallesi’nde kendileri için hazırlanan alanda birbirinden eğlenceli etkinlikler ile doyasıya eğlendi. Gönüllerince eğlenen çocuklar, unutulmaz bir gün yaşadı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da Sünnet Şöleni’nde Roman vatandaşlar ve çocuklarla yakından ilgilendi, birlikte Roman havası oynadı.

Roman çocukların, erkekliğe ilk adımlarında mutluluklarına ortak olan Başkan Yılmaz; “Sünnet düğünleri güzel olur. Roman Sünnet düğünleri de böyle güzel olur. Sünnet Şölenimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Sünnet Şölenine; Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, MHP Toroslar İlçe Başkanı Osman Mete Yıldız, Toroslar KAÇEP Başkanı Nilüfer Temiz, Toroslar Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Emre Tugay, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın eşi Meltem Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı.

ersin Romanlar ve Müzisyenler Derneği Başkan Talip Moğoltekin, sünnet şölenine sunduğu katkılarından dolayı Toroslar Kaymakamlığı’na ve Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederek; “Roman çocuklarımız, erkekliğe ilk adımı attılar. Bundan sonraki hayatlarında başarılar ve sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ise şölende birlik ve beraberliğe vurgu yaparak; “Sünnet, hem dinimizce hem de örfümüzce erkek çocuklarımızın, erkekliğe ilk adım atışıdır. Aileleri açısından da ilk mürüvvetini görmektir. 27 çocuğumuz sünnet oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Hepimiz, biriz ve beraberiz. Bir elin parmaklarıyız. Bir ve beraber olursak ancak güçlü oluruz. Birliğimiz daim olsun. Sünnet şöleninde emeği geçen Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza ve Mersin Romanlar ve Müzisyenler Derneğimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAYMAKAM ÇENET; “SÜNNET ŞÖLENİMİZ, HAYIRLI OLSUN”

Sünnet olan çocuklara hayırlı ve sağlıklı bir ömür dileyen Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet; “Yavrularımız, erkekliğe ilk adımı attılar. Bizler hep bir arada sizlerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz ve karşılamaya devam edeceğiz. Bu şenlik, Toroslarımıza hayırlı olsun. Yavrularımızın gözlerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Yılmaz daha sonra protokol üyeleri ve çocuklarla birlikte pasta keserek sünnet şölenine renkli bir anı da bıraktı.

Sünnet Şöleni, mahalli sanatçıların konserleri ve eğlenceli etkinliklerle sona erdi.

Başa dön tuşu