Toroslar Belediyesinden, Halkkent Mahallesi’ne yeni basketbol sahası

Güncelleme 25 Mart 2022, 15:50

Başkan Yılmaz; “Çocuk,  genç, yaşlı her kesimin aktif spor yaşamının içinde yer alması için çalışıyoruz” dedi.

Spora yönelik yatırımlarını sürdüren Toroslar Belediyesi, Halkkent Mahallesi’ne yeni bir basketbol sahası kazandırdı.

Üreten Toroslar hedefiyle çalışan belediye; sahanın çevresindeki demir korkulukları ve potayı, atölyelerinde imal ederken, basketbol sahasının içinde bulunduğu park da yenilenerek hizmete sunuldu.

Belediyenin usta ellerinden çıkarak mahalleye kazandırılan yeni basketbol sahası, çocukların ve gençlerin daha güvenli ortamlarda spor yapmalarına olanak sağlayacak.

Toroslar’ın tesisleşme ve sporcu sayısı itibariyle kentte örnek olduğunu söyleyen Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, yeni basketbol sahasının ilçeye ve mahalleye hayırlı olmasını dileyerek; “Sporla büyüyen ve gelişen nesiller yetiştirmek adına üzerimize düşeni yapıyoruz. 21 farklı branşta açtığımız kurslarımızla yılın 4 mevsiminde spor yapma imkanı sunuyoruz” dedi.

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklara değil, spora yönelmesini istiyoruz” diyen Başkan Yılmaz; “Bu noktada Halkkent Mahallemize yeni bir basketbol sahası yaptık. Sahanın demir korkulukları ve potası kendi atölyelerimizde imal edildi. Mahalle aralarındaki bu sahalar, çocuklarımızın sporu sevmesini de sağlıyor. İlçemize kalıcı eserler kazandırmaya ve spora yönelik yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Başa dön tuşu