“Terörü Lanetliyoruz! “

Güncelleme 16 Kasım 2022, 16:06

(MİNSAN HABER)

Mersin Barosu, İstanbul İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlama nedeniyle açıklama yaparak, saldırıyı kınadı. Barodan yapılan açıklamada, “Birlik ve beraberliğimize yapılan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır! Terörü lanetliyoruz” denildi.

Mersin Barosu’nun da aralarında olduğu 64 baro, İstanbul İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlamayı kınadı. Barolardan yapılan ortak açıklamada, “İstanbul istiklal Caddesi’nde yaşanan hain terör saldırısında ilk belirlemelere göre 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, onlarca vatandaşımız da yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  Türkiye bir kez daha terörün hain yüzü ile karşılaşmıştır. En temel hak olan ‘Yaşam Hakkını’ hedef alan terör saldırılarını ve arkasındaki hain örgütleri bir kez daha lanetliyoruz. Birlik ve beraberliğimize yapılan bu saldırılar asla amacına ulaşamayacaktır!” denildi.

Baroların, soruşturmanın takipçisi olacağı belirtilen açıklamada, “Türkiye Cumhuriyetinin terörle mücadelesinde devletimizin ve milletimizin her zaman yanındayız. Bu hain terör saldırısında hayatını kaybeden canlarımız ve yaralanan vatandaşlarımız adına fail/faillerden mahkemeler önünde hesap sormak ve en ağır cezaları almalarını sağlamak, hukuki mücadele vermek Barolarımızın görevi ve sorumluluğudur. Bu görev ve sorumluluk bilinci ile soruşturmanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz” ifadelerine yer verildi.

Başa dön tuşu