Tarsus’taki LGS Kurs Merkezi öğrencileri, motivasyon etkinliği ile moral buldu

Güncelleme 26 Nisan 2022, 10:59

Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve yoğun ilgi gören Tarsus Mithatpaşa, Eski Ömerli ve Yenice Yaşar Bayboğan Kurs Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik ‘Motivasyon Etkinliği’ düzenlendi. LGS öğrencileri için ilk kez düzenlenen etkinlikte öğrenciler, Kent Orkestrası’nın muhteşem performansıyla gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı bölgelerde açtığı eğitim kurumları ile eğitimde yarattığı fırsat eşitliğinin yanı sıra öğrencilerin motivasyonlarının artması adına da sosyal faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde yer alan Tarsus Mithatpaşa, Eski Ömerli ve Yenice Yaşar Bayboğan Kurs Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan öğrencilere yönelik ‘Motivasyon Etkinliği’ düzenlendi.

Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Büyükşehir Yenice Yaşar Bayboğan Kurs Merkezi rehber öğretmeni İpek Ay, ‘Hedeflerin nasıl belirleneceği, hedefleri belirlerken nelere dikkat edilmesi gerektiği, motivasyonu azaltan ve arttıran etkenler’ konu başlıklarını içeren bir sunum yaptı. Program sonunda Kent Orkestrası’nın sergilediği muhteşem performansla öğrenciler doyasıya eğlenme fırsatı buldu.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, LGS kurs merkezlerinden faydalanan öğrencilere yönelik ilk kez Tarsus’ta motivasyon etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, “LGS kurs öğrencilerimize ‘motivasyon’ etkinliği ilk defa burada oluyor. Öğrencilerimizin 5 Haziran’da LGS öncesi moral ve motivasyonlarını en yüksek düzeyde tutmayı amaçlıyoruz” dedi.

“Kurs Merkezi sayesinde notlarım da yükseldi”

Büyükşehir Belediyesi Tarsus Mithatpaşa Kurs Merkezi’nin imkanlarından faydalanan Selen Serin, eğitimin kendisine büyük katkı sağladığını belirterek, “Okuldaki derslerime iyi bir etki sağladı. Normalde benim okuldaki derslerim iyi değildi. Okuldan geldiğimde çok fazla tekrar yapmıyordum. Kurs merkezi sayesinde notlarım da yükseldi. Çok güzel bir etkinlik olmuş. Hem bu kurs merkezinin açılmasından dolayı hem de bu tip etkinliklerden dolayı Vahap Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Tarsus Mithatpaşa Kurs Merkezi’nin imkanlarından faydalanan bir başka öğrenci Ali Osman Işıksal, “Bence bu çok iyi oldu. Diğer dershanelerden farklı bir eğitim almıyoruz hatta daha iyi bir eğitim alıyoruz. Hem evimize de yakın. Vahap Başkanımıza teşekkür ederiz, çok iyi oluyor” ifadelerini kullandı.

“Okuldaki sıralamalarımda bayağı bir yükselme oldu”

Büyükşehir Yenice Yaşar Bayboğan Kurs Merkezi öğrencilerinden Beril Eylül Özdamar, “Gerçekten okuldaki eğitimime katkısı çok büyük,  sıralamalarımda bayağı bir yükselme oldu. İlk 50’deyken ilk 10’a kadar yükseldim. Öğretmenleri çok kibar, herhangi bir hatamızı gördükleri zaman düzeltmeye çabalıyorlar. Motivasyon etkinliklerine her zaman katılmayı planlıyorum” dedi.

Başa dön tuşu