Tarsuslu Akademisyen Onur Özbozkurt’a Portekizde “En iyi bildiri” ödülü

Güncelleme 4 Eylül 2022, 11:56

Akademi Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi akademisyen, yazar ve stratejist Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt’un akademik çalışması Portekiz’de “En iyi bildiri” ödülüne layık görüldü.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, 27-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında Portekiz’in köklü üniversitelerinden Polytechnic Institute of Guarda’nın ev sahipliğinde düzenlenen II. Uluslararası Avrasya Eğitim ve Sosyal Bilimler Konferansı (II. International Eurasian Conference on Educational&SocialStudies)’nda sunduğu akademik çalışma ile en iyi bildiri ödülüne layık görülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“Examining the Relationship Between Auto flexandInnovative Competitive Approach” başlıklı çalışmasıyla en iyi bildiri ödülünü alan Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Otomotiv endüstrisi, sahip olduğu etki gücü ve diğer sektörlere katkısı ile ekonominin gelişmesinde önemli bir yer tutmaktadır. Ancak endüstri bir çok meydan okumayla karşı karşıya. Bu güçlüklerle baş edebilme noktasında ise, artan oranda pazarlama esnekliği ve yenilikçi rekabet yaklaşımlarına ihtiyaç duyuluyor. Otomotiv endüstrisindeki pazarlama esnekliğini ifade eden Autoflex stratejilerini benimseyerek daha yenilikçi ve rekabet gücü yüksek markalar oluşturulabilir. Nitekim otomotiv endüstrisinde yer alan satış profesyonelleri üzerinde gerçekleştirdiğim bu çalışmada da bunu kanıtlar nitelikte sonuçlar elde ettim” şeklinde konuştu.

20 farklı ülkeden bilim insanının ve 150’ye yakın çalışmasının yer aldığı etkinlikte En İyi Akademik Çalışma Ödülü’ne layık görülen Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Portekiz’de birçok ülkeden katılımcının olduğu böylesine prestijli bir etkinlikte yer almak ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmekten büyük mutluluk duydum. Sunmuş olduğum çalışmayı en iyi akademik çalışma ödülüne layık gören tüm komite üyelerine ve değerlendirme kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başa dön tuşu