Tarsus’a gelen depremzedeler için de seferberlik başladı

Güncelleme 9 Şubat 2023, 12:10

Tarsus Belediyesi, şiddetli depremin vurduğu afet bölgelerine yardım eli uzatmaya devam ediyor. Şu ana kadar Tarsusluların büyük yardım kampanyasına desteği ile bölgeye 9 TIR 1 kamyon yardım gönderen Tarsus Belediyesi, bunun yanı sıra, arama kurtarma için belediye destek ekipleri, mobil mutfak, sağlık tarama aracı, hayvan ambulansı, doktor ve hemşire desteği de sağladı. Tarsus’a gelen depremzedeler için de kolları sıvayan Tarsus Belediyesi, kentte barınma gıda, kıyafet vb. tüm şartları depremzedeler için hazırladı. Yardım kampanyası ise devam ediyor.

BELEDİYE DESTEK EKİPLERİ DEPREM BÖLGESİNDE

Tarsus Belediyesi, yüzyılın en büyük depremlerinden birinin gerçekleştiği afet bölgesi için adeta bir seferberlik ilan etti. Tarsus Belediyesi’nin arama kurtarma için destek ekipleri, deprem haberinin duyulmasıyla derhal bölgeye hareket etti. Bölgeye intikal eden destek ekipleri koordine halinde arama-kurtarma çalışmalarına katılıyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım malzemelerini ulaştırıyor.

TARSUS’TA DEV YARDIM SEFERBERLİĞİ

Tarsus Belediyesi, afet bölgesindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar için büyük bir yardım seferberliği başlattı. Belediye; gıda maddesi, battaniye, ısıtıcı, el feneri, pil, uyku tulumu, çadır, bot, mont, temizlik malzemesi ve bebek bezi gibi onlarca kalemdeki yardım malzemesiyle afet bölgesine destek olmayı amaçlıyor. “Hep Birlikte Yaraları Saralım Birlik Olalım!” diyerek herkesi yardım seferberliğine davet eden Tarsus Belediyesi, vatandaşların İŞGEM 1, Dr. Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat ve Kültür Akademisi, Tarsus Belediye Tesisleri ve Tarsu AVM’ye ulaştırdığı ihtiyaç malzemelerini topluyor. Büyük kampanya ile şu ana kadar deprem bölgelerine Tarsus Belediyesi tarafından 9 TIR ve bir kamyon destek gönderildi. Kampanyanın devam ettiğini belirten Tarsus Belediyesi yardımlar için beklediklerini ifade etti.

TARSUS’A GELEN DEPREMZEDELER İÇİN DE KOLLAR SIVANDI

Tarsus Belediyesi deprem bölgelerinden Tarsus’a gelen deprem mağduru vatandaşlar için de kenti hazır hale getirdi. Barınma ihtiyaçları için Mehmet Çelebi Spor Salonu’nu tahsis eden Tarsus Belediyesi bunun yanı sıra çeşitli mahallelerde ağırlanan deprem mağdurları için kapı kapı dolanarak sıcak yemek ikram etti, desteklerini iletti. Giysi, barınma, gıda gibi tüm ihtiyaçlar için Tarsus Belediyesi Tesisleri’nin kapısının da açık olduğunu belirten belediye, Yeni Tarsus Devlet Hastanesi’ne getirilen deprem mağdurları için hastane önüne stant açarak sıcak çorba ikram etmek ve ihtiyaçlarını karşılamak için de seferber oldu.

Başa dön tuşu