Tarsus Belediyesi’nden Kurban Satış Yerlerine Denetim

Güncelleme 8 Temmuz 2022, 12:27

Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Kurban Bayramı öncesi kurban satış yerleri ve semt pazarlarını denetledi. Yapılan denetimlerde esnafa kurallara uyulması ve hijyen konusunda duyarlı olunması yönünde uyarılarda bulunuldu.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla denetimlerini artıran Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, arefe günü kurban satış yerlerinde denetimi sıklaştırarak satıcıları bilgilendirdi. Kurban bayramına kadar kurban satış alanlarında sabit ekip bulunduracaklarını bildiren Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların huzurlu bir şekilde alışveriş yapmaları adına gereken tüm tedbirlerin alındığını iletti. Satış yapan yetiştiricilerin uyması gereken kurallar ve satış noktasında olması gereken özellikler konusunda bilgilerin verildiği denetimlerin devam edeceği belirtildi.

Konuyla ilgili konuşan ekipler, ‘’ Kurban Bayramı dolayısıyla bölgemizde belirlediğimiz kurban satış alanlarında denetim faaliyetlerimiz sürmektedir. Vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde alışveriş yapabilmeleri adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hususta vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Burada bulunan satıcılarımızın da aynı şekilde rahat bir şekilde satış yapabilmeleri adına da gerekeni yapacağız’’diye konuştu.

 

Başa dön tuşu