Tarsus Belediyesi tarafından toplu açılış ve temel atma töreni gerçekleştirildi

Güncelleme 28 Aralık 2022, 12:06

Tarsus Belediyesi, “Tarsus’ta Bir Çok Şey Değişiyor ” sloganıyla kente kazandırdığı tesislerin ve yatırımların açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Eşit hizmet gayesi ile Tarsus’umuzun her mahallesine onlarca, yüzlerce hizmet yapacak, daima üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Tarsus Belediyesi Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünde kente yaptığı yatırımlar ve kazandırdığı tesislerin toplu açılış törenini gerçekleştirdi. Şahin Mahallesi’nde gerçekleştirilen toplu açılış ve temel atma töreninde; Tozkoparan Zahit Mahallesi aile sağlığı merkezi ve okuma salonu, Şahin Mahallesi aile sağlığı merkezi, okuma salonu ve kreş, Şehitler Tepesi Mahallesi kapalı semt pazarı, Şehir Park Düğün Salonu, Taşkuyu, Dedeler, Çavdarlı, Pirömerli Mahalleleri sosyal tesisleri, Yeşiltepe Mahallesi gasilgane, Kardeş Şehir Valkaneş Survivor Parkı, Kırklarsırtı Mahallesi Kent Tarım Alanı ve 20 park ile koruluğun açılışı gerçekleştirildi. Altaylılar Mahallesi pazar yeri ve Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirildiği, Öğretmenler Mahallesi Sağlık Yerleşkesi’nin ise temelleri atıldı. Törene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“HERKESE EŞİT HİZMET”

Herkese eşit hizmet gayesinde çalıştıklarını vurgulayarak açılış konuşmasını yapan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Öncelikle sizlerle birlikte olmaktan hem mutluyum, hem gururluyum. Bugün Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı. Bu anlamda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi minnetle, şükranla anıyorum. Gazilerimize saygıyla iletilerimi gösteriyorum. Değerli Şahin Mahallesi, başta hep söylediğim bir söz vardı, herkese eşit hizmet. Bu hizmeti yaparken de kimseyi ayırmadan ayrı tutmadan, ayrımcı bir anlayış olmadan bu hizmetleri elimizden geldiğince bir belediyenin tamamen halka açılmasını sağlayarak gerçekleştireceğiz dedik. Toplumcu belediyecilik anlayışı da budur. Toplumcu belediyecilikte kenttaş vardır. Yani halk belediye yönetiminde söz sahibidir.” dedi.

“YEŞİL ALANLARIMIZ ARTIYOR”

Toplumcu belediyecilik anlayışı ile halkın yaşam kalitesini yükseltip yeşil alanların arttırılmasını sağladıklarına değinen Başkan Bozdoğan “Genel başkanımızın ısrarla söylediği çok önemli bir vurgu var. Özellikle dezavantajlı her mahallede mutlaka kreş istiyorum dedi, dezavantajlı hiçbir mahallede kimse sütünü içmeden aç olarak yatağa girmesin dedi. Ve toplumcu belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Yapılması gereken basit şeyleri belediyenin rutini olarak görürüz ve bununla da övünecek halimiz yok. Bizim asıl övünmek ve asıl doğruları bulacağımız şey, halkın yaşam kalitesini yükseltmektir. Halkın yaşam kalitesini yükseltirken de özellikle göreve geldiğimde söylediğim tek bir şey vardı, “yeşil alanlarımız çok olacak, insanca yaşayacağız” demiştim. Parkların koruluğun oranı Tarsus’ta yüzde 9,6’dan 12.2’ye çıktı, daha fazla da çıkıyor. Şu an 20 park ve koruluk var. 33 dönüm yeşil alan var, İnsanlarımızın nefes aldığı alanlar.” şeklinde ifade etti.

“HER HİZMET TEK TEK YAPILSIN İSTİYORUZ”

Amacının her türlü hizmeti yapmak olduğunu kaydeden Başkan Bozdoğan “Amacımız buraya gelelim açılış yapalım değil, her şey tek tek yapılsın istiyoruz. Biz her zaman üretiriz. Onlarca, yüzlerce hizmet yapacağız. Çok değerli Şahin Mahallesi, bu tür tesisler daha çok artacak.” diyerek hizmet üretmeye devam edeceğini belirtti.

“AÇILIŞLARIMIZIN HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Tarsus’a her hizmeti kazandıracağını söyleyen Başkan Bozdoğan “Tarsus Belediyesi’ne gelen para oranını, ek kaynaklarımızı ve bu ek kaynakları kullanırken de bizim halka verdiğimiz sözleri ayırdıktan sonra mahalleye ne yapabiliriz bunları ortaya tek tek koyacağım. Bunu normal bir hizmet olarak yapacağız. Açılışlarımızın Tarsus’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

“ HİZMET AYAĞIMIZA GELDİ”

Törende yapılan hizmetlerden ötürü mutluluğunu dile getiren mahalle sakini, “ Ben okuma yazma bilmiyorum ama artık öğreneceğim, çocuklarımız kreş hizmeti ile daha güzel bir geleceğe sahip olacak. Hastalanınca yolu problem etmeden mahallemizin aile sağlık merkezine gideceğiz. Bu hizmetlerin hepsi aynı anda mahallelerimize kazandırıldı. Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan söz vermişti ve sözünü tuttu. Çok mutluyuz. Hizmet ayağımıza geldi. Tarsus Belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“SAĞLIK BİR BELEDİYENİN ÖNEMLİ HİZMETLERİNDEN BİRİ”

Sağlık alanında mahallenin büyük bir dertten kurtulduğunu belirten vatandaş, “ Ben tansiyon hastasıyım, aracım yok. Bir sorun olduğunda çok zorlanıyorduk. Sağlık bir belediyenin en önemli hizmeti olmalı. Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan bu konuda bizleri ihya ediyor. Allah razı olsun.” diye konuştu.

“YILIN SON HAFTASINDA BİZLERİ MUTLU ETTİNİZ”

Kreş, okuma salonu ve diğer birçok hizmet için mutluluğunu dile getiren mahalle sakini, “ Duyduk ki, Tarsus’umuza birçok yeni hizmet kazandırılmış. Hepsi değer, hepsi emek. Tüm bu katkılardan ötürü çok teşekkür ederiz” dedi.

Başa dön tuşu