Tarsus Belediyesi Okuma Salonları Bir Yılda 42 bin 472 vatandaşa hizmet etti

Güncelleme 31 Ocak 2023, 11:53

Hayata geçirdiği öğrenci dostu uygulamalarla adından sıkça söz ettiren Tarsus Belediyesi, herkesin bilgiye kolayca ulaşabilmesi amacıyla kütüphane ve ders çalışma salonlarının sayısını her geçen gün artırıyor. Bu kapsamda Tarsus Belediyesi okuma salonları son bir yılda 42 bin 472 vatandaşa hizmet etti.

Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde bulunan 2 merkez kütüphane, 1 etüt merkezi ve 30 okuma salonu ile Tarsus halkına hizmet eden Tarsus Belediyesi, 2022 yılı verilerini ele alarak bir inceleme başlattı. Bu incelemeler sonucunda elde edilen verilere göre; 42 bin 472 vatandaş kütüphane ve okuma salonlarından, 4 bin 258 vatandaş ödünç kitap verme hizmetinden, bin 113 vatandaş ise “Dijital Kütüphane Tarsus Okuyor” uygulamasından ücretsiz üyelik sistemiyle faydalandı. Ayrıca kütüphane müdürlüğü sistemine kayıtlı 14 bin 413 aktif üye de hizmetlerden düzenli ve ücretsiz bir şekilde faydalandığı belirtildi.

“BİZ DE AYDINLIK BİR KENT TARSUS YOLUNDA HİZMETLERİMİZİ ŞEKİLLENDİRİYORUZ”

20 bin basılı 30 bin dijital olmak üzere arşivde 50 bin kitabın daimi olarak Tarsus halkının hizmetinde olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan: “Türkiye tarihinde aydınlanmanın ilk yaşandığı ilk elektrik üretiminin gerçekleştiği kent olan Tarsus ayrıca on bin yıllık tarihiyle felsefenin bilimin ve gerçek aydınlığın da kenti olarak anılmaktadır. Dolayısıyla günümüz Tarsus’una yakışan da eğitimli, kültürlü ve aydın bir kent olarak anılmaktır. Biz de aydınlık bir kent Tarsus yolunda hizmetlerimizi şekillendiriyoruz. Her mahalleye bir okuma salonu projemizle göreve geldiğimizden günden bugüne kadar okuma salonları açarak bu yolda hizmetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Okumak aydınlatır, okuma salonlarımızla aydınlanmaya hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi.

Başa dön tuşu