Söylemez’e Mut’ta sevgi seli

Güncelleme 4 Mayıs 2023, 11:52

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Av. Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.  Mut’ta sevgi seline boğulan Söylemez, “Mut kararını çoktan vermiş. Milli olmayan Millet İttifakı’na karşı Cumhur’un yanında nasıl durduğunu dimdik gösteriyor. Bu millet, terörist ele başı, bebek katilleriyle, FETÖ’yle iş birliği yapanları, 14 Mayıs’ta siyasi mevta olarak tarihin tozlu raflarına gömecek Evelallah.” dedi.

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için Mersin’de çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Mersin Milletvekili üçüncü sıra Adayı Gülnarlı Avukat Havva Sibel Söylemez, Bozyazı’nın ardından geldiği Mut’ta coşkuyla karşılandı. AK Parti Mut İlçe Başkanı Soner Solak, ilçe teşkilat üyeleri ve vatandaşlar, Mut seçim bürosu önünde Milletvekili Adayı Söylemez’i sevgi seliyle sarıp, sarmaladılar. Teşkilat üyeleri ve vatandaşlarla kucaklaşan Söylemez, ulaşmadık kimse, sıkmadık el, dokunmadık gönül bırakmayana dek, durmadan yorulmadan çalışacağını söyledi.

Büyük destekle karşılandığı Mut’tan vatandaşlara seslenen Söylemez, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bugün görüyoruz ki Mut çoktan kararını vermiş. Burada bu iş bitmiş. Milli olmayan Millet İttifakı’na karşı Cumhur’un yanında nasıl durduğunuzu çok güzel gösteriyorsunuz. Maşallah size. Allah sizlerden razı olsun. Rabbim birliğimizi daim etsin.

“MİLLİ OLMAYAN MİLLET İTTİFAKININ SON KULLANMA TARİHİ 14 MAYIS.”

14 Mayıs seçimleri ülkemizin dönüm noktası olacak. Bu seçim, ‘Yüz yıllık Cumhuriyeti değiştireceğiz’ diyenler ve onlarla saf tutanlarla, ‘Cumhuriyeti koruyacak ve yücelteceğiz. Ülkemizi daha da yukarılara taşıyacağız’ diyenlerin seçimi olacak.  Bir yandan ülkenin ve milletin geleceğiyle ilgili hiçbir vizyonu, programı, projesi olmayan yedili koalisyon var. Diğer tarafta ise 21 yıllık eser ve hizmetlerini Türkiye Yüzyılı’yla taçlandırmak isteyen biz varız, Cumhur İttifakı var.

PKK ve FETÖ yöneticileri Milli olmayan Millet İttifakı’na tüm güçleriyle destek vermek için saklandıkları inlerinden başlarını çıkardılar. Masanın altındalardı, şimdi üstüne çıktılar. Aleni bir şekilde açıkladılar Bay Kemal’i destekleyeceklerini. Kandil’den, tehdide başladılar. Cudi’den, Gabar’dan, Tendürek’ten, Bestler Deresi’nden. Zira artık İHA’larımızın, SİHA’larımızın, Akıncılarımızın onları o inlerde bombalamasına tahammül edemediler. Şimdi de ne yapacaklarmış? Geliyorlarmış. Gelince bu İHAları, SİHA’ları satacaklarmış. Sen kimsin? Neyi satıyorsun? Uğrun ne kanlar dökülen bu vatanımızı, milletimizi sizlere bırakır mıyız? Bu millet her şeyin farkında. Milli olmayan Millet İttifakı’nın son kullanma tarihi 14 Mayıs. Bu millet, terörist ele başı, bebek katilleriyle, FETÖ’yle iş birliği yapanları, 14 Mayıs’ta siyasi mevta olarak tarihin tozlu raflarına gömecek Evelallah.

Bölge halkının bizden taleplerini biliyoruz. Bu konuda dersimize çok iyi bir şekilde çalışıyoruz. Sizlerden isteğim ve arzum bugüne kadar olduğu gibi başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun görevlendirdiği, yol arkadaşı olarak, sizlerden biri olarak şahsım güçlü bir şekilde destek olmanız. Daha önceki dönemlerde yapılan hizmetlerin kesintisiz bir şekilde artarak devam etmesi için 14 Mayıs’ta durmak yok, yola devam demenizi istiyor ve diliyorum.”

Söylemez, buradaki konuşmalarının ardından sandık müşahitleri için düzenlenen eğitim programına katıldı. Ardından esnafları ziyaret edip, hayırlı işler diledi. Mahalle ziyaretleri yaparak, vatandaşlarla buluştu, desteklerini istedi.

Başa dön tuşu