Söylemez, depremde enkaz altında 3 gün yaşam mücadelesi veren minik Hazal’la kucaklaştı

Güncelleme 9 Mayıs 2023, 11:51

AK Parti Mersin 3. Sıra Milletvekili Adayı Avukat Havva Sibel Söylemez, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkisi altına alan depremlerde, Hatay’ın Altınözü ilçesinde enkaz altında, annesinin kucağında 3 gün yaşam mücadelesi vererek, burnu bile kanamayan 5 yaşındaki mucize çocuk Hazal Güner’i, Tarsus’ta kaldığı evde ziyaret etti. Minik Hazal ile yakından ilgilenen Söylemez, onu sağlıklı, hayata sımsıkı sarılmış şekilde görmenin yaşam mücadelelerini artırdığını dile getirdi. Söylemez, minik Hazal’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dedesinin gönderdiği konuşan bebek armağan ederek, Hazal’la birlikte oyunlar oynayıp, yüzündeki gülümseme oldu.

 AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Avukat Havva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına tarihi pek çok mirasa ev sahipliği yapan adeta açık hava müzesi olan Tarsus’ta devam etti. Ziyaretlerine AK Parti Tarsus İlçe Başkanlığını ziyaret ederek başlayan Söylemez, Başkan Hasan Podak’tan ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra Tarsus’ta Hilmi Seçkin Bulvarı, Kardeş Langen Bulvarı, Atatürk Caddesi, Yeni Ömerli Mahallesi, Yarenlik Alanı, Kırklar Pazar Yerini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Esnaf ve vatandaşlarla hasbihal edip, çalışmalarında kolaylık, hayırlı, bereketli satışlar dileyen Söylemez, 14 Mayıs seçimine doğru destek istedi.

ENKAZ ALTINDA 3 GÜN YAŞAM MÜCADELESİ VEREN KÜÇÜK HAZAL’IN ZİYARET ETTİ

Daha sonra Yüzyılın felaketi olarak nitelendiren Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkisi altına alan depremlerde Hatay’ın Altınözü ilçesinde annesinin kucağında, enkaz altında 3 gün yaşam mücadelesi vererek, burnu bile kanamadan kurtarılan 5 yaşındaki mucize çocuk Hazal Güner’i Tarsus’ta kaldığı evde ziyaret etti. Minik Hazal ile yakından ilgilenen Milletvekili Adayı Söylemez, aile ile sohbet ederken, böyle bir faciada 3 gün yaşam mücadelesinin ardından hiçbir sağlık problemi yaşamadan kurtulmuş olmanın Allah’ın bir lütfu olduğunu söyledi. Minik Hazal’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dedesinin gönderdiği konuşan bebek armağan eden Milletvekili Adayı Söylemez, Hazal’la birlikte oyunlar oynayıp, yüzündeki gülümseme oldu.

“HAZAL’I MUTLU GÖRMEK YAŞAMA SEVİNCİMİZİ ARTIRDI”

Küçük Hazal’ın ailesiyle de yakından ilgilenerek, hasbihal eden Söylemez, “Hazal kızımızı böyle sağlıklı, hayata böyle sıkı sıkı sarıldığını görmek, o güzel gözlerindeki gülümsemeyi görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Ana okuluna başlamış. Yeni arkadaşlar edinmiş. Onu bu şekilde mutlu görmek bizlerin de yaşama sevincini artırdı.

“BU YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Depremin yaşandığı ilk günden bu yana devletimizin her kademesi bölgede sorunları gidermek, bölgenin hızlı bir şekilde yeniden kalkınması için canla başla çalışmaktadır. İnşallah en kısa zamanda minik Hazal’ımız ve ailesini doğup, büyüdükleri Hatay’ın Altınözü ilçesindeki evlerini eskisinden daha güvenli bir şekilde inşaa edip, memleket hasretlerine son vereceğiz. Ama bu süreçte minik Hazal özelinde tüm depremzede vatandaşlarımız Mersin’de bizlerin misafiri olmaya devam edecektir. Bu yaraları hep birlikte saracağız.” dedi.

“ESNAFLARIMIZ, FOTOĞRAFIN BÜYÜĞÜNE BAKTIKLARINDAN CUMHURBAŞKANIMIZIN OLMAZSA OLMAZ OLDUĞUNU BELİRTİYOR”

Tarsus’ta yaptığı esnaf ve vatandaş buluşmalarının ardından değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Adayı Söylemez, şunları kaydetti:

“Esnaflar toplumun nabzını çok iyi tutarlar ve bakışları çok kıymetlidir. Elbette bize önerileri ve bazı konularda uyarıları oluyor. Fotoğrafın büyüğüne baktıklarında Türkiye için, vatan için millet için sayın Cumhurbaşkanımızın olmazsa olmaz olduğunu belirtiyorlar. Biz de ‘Durmak yok çalışmaya devam’ diyoruz. Seçim yaklaştıkça sahanın heyecanı yükseliyor. Tüm milletvekili adaylarımızla, il ve ilçe teşkilatımız ile birlikte Mersin’i karış karış geziyoruz. Vatandaşlarımızın, esnafımızın halini hatırını soruyoruz, Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletiyoruz, desteklerini istiyoruz. Şu an vatandaşımız teşkilatımızdan bile daha coşkulu ve müteyakkız şekilde seçimi bekliyor. ” diye konuştu.

Başa dön tuşu