Seydanlıoğlu; “Mersin tarih yazacak”

Güncelleme 9 Mayıs 2023, 13:36

Gittiği her yerde vatandaşların yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan İYİ Parti Mersin Milletvekili Adayı Aydın Enes Seydanlıoğlu, “14 Mayıs’ta tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de tarih yazacağız” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in en güvendiği isimlerin başında gelen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde özellikle bilim ve teknoloji alanında İYİ Parti’nin önemli kozlarından biri olacak olan Mersin Milletvekili 2. sıra adayı Aydın Enes Seydanlıoğlu, seçim bölgesinde yoğun ilgi görüyor.
Seçim çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaretlerde büyük bir coşku ile karşılanan Seydanlıoğlu, “Mersin’in her ilçesinde, her köşesinde insanların sıcacık ilgisi ve güler yüzüyle karşılanıyor, çok mutlu oluyoruz. Bu ilginin 14 Mayıs seçimlerinde tercihe dönüşmesini kalpten umuyorum. Bu sayede, güzel Mersin’in her anlamda hak ettiği hizmeti almasını sağlamak, bizim boynumuzun borcu. Esnafın da turizmcinin de çiftçinin de sanatçının da en büyük sorunu ve gündemi ekonomi. Hayat pahalılığı ve özellikle de artan kiralar karşısında milletimizin kazandığı para hızla eriyor.  Bizler, Millet İttifakı ve İYİ Parti’nin ekonomiyi yeniden ayağa kaldıracak, ayağı yere sağlam basan kadro ve projelerini vatandaşımıza anlatmaya gayret ediyoruz. Şu anda Mersin’de de tüm Türkiye’de olduğu gibi bir değişim beklentisi var ve bu beklenti dalga dalga yayılıyor. Milletimiz, 14 Mayıs’ta Türkiye’mizin geleceğine mühür vuracak. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de tarih yazacak” dedi.
BAŞARI HİKAYESİ
Türkiye’deki lise eğitiminin ardından gittiği Almanya’da Esslingen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden başarıyla mezun olan Aydın Enes Seydanlıoğlu, Almanya’daki pek çok üst düzey firmada önemli sorumluluklar üstlendi.
Aynı zamanda araştırmacı yazar olan Seydanlıoğlu, yaşadığı tüm zorluklara rağmen bir başarı hikayesi yazmanın haklı gururunu yaşıyor.
Yurt dışındaki eğitim hayatı boyunca ayrımcılıkla mücadele eden 39 yaşındaki Seydanlıoğlu, ileri düzeyde Almanca ve İngilizce, temel düzeyde Japonca konuşmaktadır.

Başa dön tuşu