SELDA UYSAL CHP YENİŞEHİR KADIN KOLARI BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU

Güncelleme 6 Haziran 2024, 18:26

CHP Yenişehir ilçe binasında adaylı için basın toplatısı yapan Selda Uysal Kadın Kolları Başkan aday oldgunu söyledi .
Vizyonel, bilişim çağının yenilikçi bakışıyla geleceğe yön verecek idealist kadınlarımız, yol arkadaşlarım,
Hepiniz hoş geldiğiniz diyerek açıkla yaptı.

Uysal, yaptığı açıklamada şunları söyledi,” Dünya’da köklü bir değişim, yeni bir çağın şekillendiği şu günlerde, bu değişimi ülkemize en iyi şekilde hissettiren “SİYASİ GÜÇ” partimiz Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur.
Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi ile 31 Mart’ta sandıklarda siyasi başarımız tescillendi ve bizler partimizi ülkemizin birinci partisi konumuna taşıdık.
Bu başarı, dünyada başlayan değişim ile birlikte Avrupa’daki sosyal demokratlar için de umut olmuştur.

Değerli yol arkadaşlarım,
Genel başkanımız Sayın Özgür Özel’in öncülüğünde başlayan değişim, partimizin 6 oku, özellikle devrimci ruhuyla coşkuya dönüştü ve Türkiye’yi kırmızıya boyayan siyasi başarıyı ortaya çıkardı.

Partimizin örgütlerinin birlikte mücadelesi başta olmak üzere, yine kadınlarımız kuşkusuz bu başarıda etkin rol oynadı. Çünkü bu değişimi en iyi yorumlayan ve tarihinden aldığı güç ile, Atatürk’ün Türkiye’sinde geleceğe umutla bakan kadınlarımızın feraseti vardı.

Kadınlarımızın mücadeleci ve devrimci ruhu, makus durumu değiştirecek öncülüklere ve Mersin’de zaferlere imzasını attı.

Yine bir görev ve mücadele için bir aradayız.
Partimizi Mersin’de açık ara farkla zafere taşıyan çalışkan ve üretken kadınlarımız…
Birlikte kadının başarısını taçlandırmak, etkin olarak haklarımızı savunmak, ekonomiyi günlük kaynatacak tencerenin çaresizliğinde boğmak yerine, kaynatacak tencereleri olmayanlara umut olmak, çarenin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu anlatmak için sizlerden desteklerinizi istiyorum.
Partimizin örgütlü mücadelesinde sizlerin desteği ile biz de varız demek istiyoruz.

Geçmişten tarihi örnekler ile bugünkü başarılara güç katacak tecrübeli kadınlarımız, değişime katkı koyacak vizyonel bakış ile bilişim çağının yenilikçi ruhunu ortaya koyacak kararlı kadınlarımız, sizlerin sarsılmaz mücadeleci tavrınızın desteği ile Yenişehir Cumhuriyet Halk Partisi ilçe kadın kolları başkanlığına adayım.

14 Haziran Cuma günü yapılacak olan kongrede kadın kolları başkanlığı görevi için sizlerle, sizlerin desteği ile yerel seçimlerde oluşan başarı rüzgarını iktidar olma yolunda sürdürmeye devam etme sürecinde görev ve sorumluluk almaya talibim.
Yaşadığım kente ve partime hizmet etmek benim ve ekibimde görev alacak arkadaşlarım için büyük bir gurur ve onurdur.

Başa dön tuşu