Şehit Polis’in ismi Mezitli’de spor kompleksine verildi

Güncelleme 4 Ekim 2022, 11:58

Mezitli Belediye Meclisi teröre karşı tek ses oldu. Mezitli Belediye Meclisi Olağan Ekim Ayı toplantısında, geçtiğimiz günlerde Tece Polis evine yapılan saldırıda şehit olan Sedat Gezer’in isminin Akdeniz mahallesinde yapımı tamamlanan spor kompleksine verilmesi kararı oy birliği ile alındı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda ayrıca şehit polis Gezer’in çocuklarının bir yıllık eğitim bedeli olarak 20 bin lira tahsis edilmesi, Mezitli Belediyesinin Çocuk Gündüz Bakım Evlerinden ücretsiz yararlanmasına da karar verildi. Toplantıda mecliste grubu bulunan tüm partilerin oy birliği ile alınan kararla terör saldırısı da kınayan bir de bildiri okundu.

Her kimden gelirse gelsin ve amacı ne olursa olsun terörün her türlüsüne karşı olduklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Yapılan bu saldırı birlik ve beraberliğimize yapılan bir saldırıdır. Terör, Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde olursa olsun kabul edilecek bir şey değil. Ancak bu saldırının yanı başımızda olması elbette ki bizleri daha çok etkilemiştir. Mezitli her zaman huzur ve barış şehridir. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun burada insanlar barış içerisinde yaşıyorlar. Huzurumuzu bozmaya yönelik bu saldırılara karşı tüm halkımızla birlikte el ele karşı durmaya devam edeceğiz” dedi.

Tüm parti grupları adına söz alan Bedri Dursun da dile getirdiği ortak bildiri de terör saldırısına karşı tepkisini dile getirdi. Terörün insanlık düşmanı olduğunu ifade eden Dursun, “Terörü lanetlemek insanlığın gereğidir. En kısa sürede yapanların bulunarak cezalandırılması en büyük dileğimizdir.  Farklı saikler altında bu saldırıyı başka yönlere çekmeye çalışanlara karşı da tüm halkımız uyanık olmalı ve izin vermemelidir” dedi.

Ayrıca, Mezitli Belediyesinin 2023 Mali Yılı Performans Programı, Vergi, Harç ve Ücret Tarifesi ve Bütçesi ile ilgili teklifinde görüşüldüğü toplantıda Mezitli Belediyesi Otizm Köyündeki ünitelerden “Müslüm İpkıran Müzik Atölyesi” adının “Baran İpkıran Müzik Atölyesi” olarak değiştirilmesi ile ilgili teklifin görüşülmesi, Atatürk Mahallesine Mezitli Belediyesince yaptırılacak kız öğrenci yurdu ile ilgili Ahmet Şifan’ın 15.000.000 TL bağışı ve Behiye Şifan’ın adının verilmesi, yine yurt inşaatında kullanılmak üzere İlhan Korkmaz’ın 100.000,00 TL bağışının kabulüne, Mezitli Belediyesi ve Mersin Tiyatro Derneği işbirliği ile 22 Kasım 2022 – 23 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Mezitli Belediyesi Yerel Tiyatrolar Buluşması’nda sergilenecek tiyatrolar için Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi Salonunun ücretsiz tahsisi ve bilet desteği sağlanmasına dair kararlar da alındı.

Başa dön tuşu