Şehit Aileleri ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevdi Edildi

Güncelleme 16 Mart 2022, 18:35

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ve tevcihi ile yurt içinde ve dışında gösterdiği sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat ve fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmalarıyla Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek gazi olanlara ve şehit olan kişilerin kanuni mirasçılarına Devlet Övünç Madalyaları ve Beratı 81 il ile eş zamanlı olarak ilimizde Vali Ali İhsan Su tarafından tevdi edildi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan program, şehit ve gazilerimizin özgeçmişlerinin okunmasıyla devam etti.

Programda yaptığı konuşmasında tarihten günümüze yüce milletimizin her zaman hür ve bağımsız yaşadığını vurgulayan Vali Ali İhsan Su, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin kanları ve canlarıyla bu vatanı bize emanet ettiklerini ifade etti.

Vali Su, “Kahraman Gazilerimizi ve Aziz Şehitlerimizi Asla Unutmayacağız ve Unutturmayacağız”

Ülkemizde huzur içinde yaşamamızı şehit ve gazilerimize borçlu olduğumuzu ifade eden Vali Su, “Bu yüzden kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi. Şehitlerimizin kıymetli aileleri ve gazilerimizin her zaman ‘vatan sağ olsun’ diyerek gösterdikleri metanetin takdire şayan olduğunu belirten Vali Ali İhsan Su, şehitlerimizin kıymetli aileleri ile gazilerimizin her zaman yanında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Konuşmasının devamında Vali Su, “Şehitlerimiz artık bu milletin evladı, onların aileleri de gazilerimiz de hepimizin kardeşi, hepimizin akrabaları ve bizlere emanettir. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bize bıraktıkları bu kutsal vatanımıza onlardan aldığımız ilham ve güçle sahip çıkmaya devam edeceğiz. Vatanımızı, milletimizi, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” dedi.

Program; şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve gazi yakınlarımızın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih olunan Devlet Övünç Madalya ve Beratını Vali Su’nun elinden almaları ve günün anısına fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve şehitlerimizin yakınları, gazilerimiz ve ailelerinin onur konuğu olarak yer aldığı törene; Vali Ali İhsan Su ve Zeliha Su Hanımefendinin yanı sıra; Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ve eşi Oya Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, il protokolü üyeleri ile davetliler katıldı.

Başa dön tuşu