Seçer,’ En ufak bir endişemiz yok, sevgi kazanacak, kardeşlik kazanacak’

Güncelleme 22 Nisan 2023, 15:27

CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na Adıyaman’da yapılan sözlü saldırıların ardından Adıyamanlıların kendisini arayarak üzüntülerini dile getirdiğini söyledi. Seçer, “Adıyamanlı kardeşlerimizin yanındayız, yaralarımızı birlikte sarıyoruz. En ufak bir endişemiz yok. Sevgi kazanacak, kardeşlik kazanacak” dedi.

Millet İttifakının 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bayramın ilk gününü, deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Adıyaman’da geçirmiş, bazı fanatik grupların sözlü saldırısına uğramıştı.

Depremin ardından Adıyaman ile Mersin arasında kardeş kent ilişkilerini başlatan, Adıyaman’da rutin yardım faaliyetlerinin yanı sıra bir de konteyner kent inşa eden Mersin Büyükşehir Belediyesinin CHP’li başkanı Vahap Seçer de fanatik grupların çirkin saldırısına tanıklık etti.
Seçer, saldırıların ardından çok sayıda Adıyamanlı vatandaşın kendilerini arayarak üzüntülerini dile getirmesi üzerine sosyal medyadan bir mesaj yayınladı.
Seçer, sosyal medya mesajında şunları kaydetti:
“13. Cumhurbaşkanımızla Adıyaman’daydım. Bazı sözlü sataşmalara maruz kaldık. Beni arayan Adıyamanlı kardeşlerim üzüntülerini ifade ettiler. Adıyamanlı kardeşlerimizin yanındayız, yaralarımızı birlikte sarıyoruz. En ufak bir endişemiz yok! Sevgi kazanacak, kardeşlik kazanacak!”

Başa dön tuşu