Sağlıkçılar,’ Bizi unutanları ,bizde kırmız kart gösteririz’

Güncelleme 28 Nisan 2023, 13:33

Seçim sürecine girdiği şu günlerde alanlardan müjde üstüne müjde, söz üstüne söz verilmekte, ancak sağlık emekçilerinin yıllardır kronik hale gelmiş sorunları, adayların hiçbirinin gündemine gelmediğinden yakınan Genel Sağlık İş Mersin Şube Başkanı Gürbüz Şen, yaptığı yazılı açıklamasında şunlar söyledi; ‘

Unutulmamalıdır ki sayısı bir milyonun üzerinde olan sağlık emekçileri de seçmendir ve oy kullanacaktır. Seçim sürecinde görünmez olan sağlık çalışanları, seçim günü geldiğinde kimlere kırmızı kart göstereceğini elbet bilmektedir.
Sağlık çalışanlarını yoksulluk sınırı altında maaşlar ile çalışmak zorunda bırakanlar, sizlere kırmızı kart gösteriyoruz.
Yıllardır talebimiz olan tek kalem maaş vermek yerine dört parçaya böldüğünüz emekliliğimize yansımayan maaşları bizlere layık görenler, sizlere de kırmızı kart gösteriyoruz.
Sağlıkta şiddeti önlemek istemeyen ,etkin şiddet yasası çıkarmayan, kanun teklifimizi görmezden gelenler sizlere de kırmızı kart gösteriyoruz.
Yıpranma payımızı yıl basına geçmişe etkili 90 gün vermeyenler sizlere de kırmızı kart gösteriyoruz.
Bizler, evine en temel gıda maddelerini alamayan, çocuklarını sağlıklı büyümesini sağlayamayan, geleceğinden korkan buna rağmen ülkesini terk etmeyen Sağlık Emekçileriyiz.
Bizler halk sağlığını korurken kendi sağlığımızdan olduk artık görün istiyoruz.
Sağlık emekçilerinin sesi artık duyulmalı, seyyanen zam yapılarak en düşük sağlık emekçisi maaşı yoksulluk sınırı üzerine çıkartılmalıdır.
Genel Sağlık-İş olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sağlık emekçisinin sesi olmaya devam edeceğiz. Bizler Susmuyoruz ,Korkmuyoruz ,Vazgeçmiyoruz.
Hakkımızı alana kadar alanlardayız. Bugün adaylardan seçim sonrası için beklentimiz gerçekleştirecek söz istiyoruz. Seçim sonrası verilecek sözlerin takipçisi olup gerçeklesene kadar alanlarda olacağız.
Yasasın Örgütlü Mücadelemiz, Yasasın Genel Sağlık-Is ,Yasasın Birleşik Kamu-Is ,Genel Sağlık İş Mersin Şubesi.

Başa dön tuşu