Prof. Dr. Dağduran; “Mersin’in İl Beyleri’ne Seslendi”

Güncelleme 5 Mayıs 2023, 19:12

14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlere kısa bir zaman kala, Mersin Stratejik Birliği Başkanı Türk Parlementerler Birliği Avras’ya Koordinatörü Türk Halkları Medeniyeti Vakfı Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Dağduran , Mersin’de siyasi parti Mersin İl Beyleri ile bir araya geldi.
Siyasi Parti Mersin İl Başkanlarının katıldığı toplantıda Mersinimizde siyasi parti tarafları arasında gelişen talihsiz olaylar sonucu kentimizin olumsuz anılmaması, Mersinimizin dostluk, kardeşlik ve huzur kenti olduğunu vurgulamak amacıyla tüm parti il başkanlarının ve basın mensuplarının katılımıyla yapılan “Barış  ve kardeşlik ” toplantısı Yedikardeşler Restaurantta gerçekleşti.
Bu yemekte ise  siyaset konuşulmaması dikkat çekerken Mersin Stratejik Birliği organize etti.
Yemeğe Mersin’deki siyasi parti il başkanlarının yanısıra basın mensupları katıldı.
Mersin Stratejik Birliği Genel Sekreteri Dr. Mert Aydınalp kısa bir hoş geldiniz konuşması yaparak sözü Mersin Stratejik Birliği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davduran’a verdi.
Başkan Dağduran yaptığı açıklamada, siz değerli siyasi parti il beyleri kendinizi sadece siyasi parti olarak görmeyin, diyerek şöyle konutu., ‘Kendinizi Türk Dünyasının yesevisi olarak görün. Gerçekten sizlerle büyük görev düşüyor. Eğer bu birliği sağlayabilirsek, bugün sömürülen düzenini, sömürülmeyen bir dünya düzenini biz sağlayacağız. 21. Asır Türk’ün Asrı’dır. Bunları kesinlikle ihmal etmememiz lazımdır. 2 Milletin geliş sebebi belli Yahudiler dünyayı karıştıracak, dünyanın birliğini birleştirecek Türk Milletidir.
Bu yemeğin amacı da Mersin’de siyasi partilerin il beylerini bir araya toplayarak, Mersin’de birlik beraberlik olsun istedik. Birbirlerini sevmesi, birbirleri ile kaynaşması, birbirlerini koruması, birbirleri ile yakınlaşması birbirlerine tatlı bir rakip olması önceliğimizdir. Önce 14 Mayıs’ta yapılacak olan genel seçimlerde kavgasız ve gürültüsüz geçirelim. 15 Mayıs’a da bayram havasında girelim. Kim kazanırsa kazansın güçlü bir iktidar güçlü bir muhalefet olması. Seçim sonrası ise Mersin’i Türk Dünyasının Turizm Kapısı yapacağız. Mersinimizi Türk Dünyasına tanıtacağız ‘dedi.
Daha sonra toplantıya katılanlar hatıra resmi çektirdi.
Başa dön tuşu