Önce Tehtit Etti. Sonra Soydu!

Güncelleme 14 Ağustos 2023, 11:36

Mersin’de işten çıkarılan Suriye uyruklu işçilerin eski çalıştıkları fabrikada hırsızlık yapıp bu da yetmezmiş gibi işyeri sahibini de ölümle tehdit ettikleri iddia edildi.

“Artık can güvenliğimiz kalmadı” diyen fabrika sahibi Mehmet Açık, şüphelilerden şikayetçi olurken, yaşanan bu olay kentte büyük tepki çekti.

Edinilen bilgilere göre olay Tarsus ilçesine bağlı Huzurkent Mersin 1. Organize Sanayi Bölgesi’ne 400 metre yakınlıkta  yenilenebilir enerji fabrikasında gerçekleşti.

Fabrikada daha önce çalışan ancak makinelere zarar verdikleri gerekçesiyle işten çıkartılan Suriye uyruklu işçilerin daha sonra eski işyerlerine gelerek hırsızlık yaptıkları ileri sürüldü. Soygunda makine, hammadde ve malzeme çalındığı ve idari binaya da zarar verildiği görüldü.

Fabrika sahibi Mehmet Açık, işçilerden H.H.’nin kendisini telefonla arayarak fabrikaya zarar verip ölümle tehdit ettiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Olayın ardından Huzurkent İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Mehmet Açık, “İşyerim 3 gün üst üste soyuldu. Makine, hammadde ve malzeme çalındı. Toplamda 600-700 bin lira zararım var. Can güvenliğimiz kalmadı. Olaylara karışan sığınmacılar hakkında devletimizin gereğini yapmasını bekliyoruz” dedi.

Başa dön tuşu