MİTİNG Mİ, EZİYET Mİ?

Güncelleme 21 Aralık 2022, 13:02

Sevgili dostlar, biliyorsunuz pazar günü MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, kentimize ruh katması gerekirken, yanlış planlama ve strateji ile RUHSUZ bir mekana dönüştürülen “Millet Bahçesi” yanında mitingi vardı.

Hemen heyecanlanmayın, Sayın Bahçeli ile ilgili bir şey yazmayacağım!

Her lider gibi güzel kentimize gelmişler, hoş gelmişler. Merhum Süleyman Demirel’in  “Dün dündür bugün bugündür”  şiarını destur alarak siyasetin inceliklerini sergiliyorlar, sergilesinler!

Yediren memnun, yiyen memnun bana ne!

Benim derdim; benim derken tüm engellilerin ve hatta engelsizlerin de bu miting nedeniyle maruz kaldığımız, dünya için küçük ama bizim için büyük bir sorundan bahsedeceğim.

Günler öncesinden duyurular ve tanıtımlar yapıldı, ancak bir şey unutuldu; Atatürk parkından Hilton Oteli dibine kadar olan bisiklet yolu trafiğe kapatılmadı.

Durumu bilmeyen ben ve benim gibi engelli arkadaşlar, neredeyse kaldırımın üzerine park etmiş araçlardan, insan kalabalığından santim santim ilerleye ilerleye, söz konusu bisiklet yolunu kullanmaya çalıştık. İşin garip tarafı geriye de dönemedik. Araçların arasından çevik kuvvet polisleri ve vatandaşlar bizlere yardım ederek yol açmaya çalıştılar, tabiri caizse iğneyle kuyu kazarak Hilton tarafına varabildik.

Çevik kuvvete ve o vatandaşlarımıza şükranlarımı sunarken, maalesef aynı duyguyu trafik polisleri için söyleyemeyeceğim…

Çünkü…

Sahil tarafında bisiklet yoluna park etmiş araçları, orada arabanın içinde bekleyen trafik polislerine “ Memur bey bunları keşke uyarsaydınız, buraya park edilir mi? Diye sorunca, arabanın içinde rahat rahat oturan bir memur “ senin kaskın nerede? Önce kendine bak, sonra bunları eleştir” deyince. ben de “ bakın bu araçta engelli yazısı var, kaskım da çantamda ancak ben ralliye katılmıyorum” dedim. Tekrar, “önüne bak” yanıtıyla yoluma devam etmeye çalıştım…

Sayın emniyet müdürümüze bir çağrım olacak, mümkünse miting günleri (eğer orada yapılıyorsa) orayı trafiğe kapatsınlar ve duyursunlar. Kaldı ki, teknolojik çağda yaşıyoruz.

Ayrıca yoğun ve özveriyle çalışan Trafik polislerimiz de bizlere karşı biraz daha anlayışlı olurlarsa, seviniriz…

Saygılarımla…

Başa dön tuşu