Minikler, Hayvan dostlarıyla bir araya geldi

Güncelleme 4 Ekim 2022, 16:16

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında 3 ile 6 yaş arası çocuklar, Tarsus Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, sevimli dostlar ile bir araya geldi. Büyük bir ilgiyle barınağı gezen çocuklar, öğretmenler eşliğinde hayvanları bol bol sevdi, mama dağıttı.

Tarsus Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde 3 ile 6 yaş arası çocukları hayvanlarla buluşturdu. Tarsus Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, hayvanların da yaşama hakkının olduğuna vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak için, çocuklarla etkinlik düzenledi. Çocukların hayvan dostlarıyla bir araya geldiği etkinlik,  renkli görüntülere sahne oldu.

Tarsus Belediyesi Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, çocuklar hayvan dostlarıyla buluştu ve eğlenceli vakit geçirdi. Hayvanlar ile bir araya gelen çocuklar doyasıya eğlendi. Tarsus Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan veteriner hekimler, çocukların sorularını yanıtladı, hayvanlar hakkında detaylı bilgi verdi. Ekipler, sahiplendirmenin önemine değinerek, tedavileri süren sahipsiz sokak hayvanlarıyla çocukları buluşturdu. Eğlenceli görüntülerin olduğu etkinlikte çocuklar hayvanlarla kaynaştı, doyasıya sevdi.

Tarsus Belediyesi’nin etkinliğine katılan çocuklara ve kentin merkezi olan Yarenlik Alanı’nda sokak hayvanlarına yönelik duyarlılıklarını artırmak amacıyla ücretsiz mama dağıtımı yapıldı.

 

Başa dön tuşu