MHP’li Olcay Kılavuz,’ Mersinli Yörüklerimizin Talepleri Karşılanmalıdır

Güncelleme 21 Nisan 2022, 16:55

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz TBMM Genel Kurulunda konuştu. MHP’li Kılavuz Yörüklerin talep ve beklentilerini gündemine alarak “Yörük kültürünün devamının sağlanması noktasında Mersinimizde yayla yollarındaki aksaklıklar ile internet ve iletişim sorunları giderilmeli, Yörük çocuklarımızın eğitim destekleri sürdürülmelidir. Yörüklerimizin BAĞ-KUR ve sigorta primlerinin yatırılması konusunda destekler artırılmalıdır. Yem ve hayvan başı küpe desteği artırılmalıdır. Yörüklerin yaşadığı ve hayvanlarını otlattığı bölgelerde daha toleranslı olunmalıdır.” dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Gazi Atatürk’ün “ Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.” sözü şiarınca; Yörükler; kültürümüzün ayrılmaz bir parçası, Türk vatanının istiklal ve istikbalinin teminatıdır.

Yörük kültürünün devamının sağlanması noktasında Mersinimizde yayla yollarındaki aksaklıklar ile internet ve iletişim sorunları giderilmeli, Yörük çocuklarımızın eğitim destekleri sürdürülmelidir. Yörüklerimizin BAĞ-KUR ve sigorta primlerinin yatırılması konusunda destekler artırılmalıdır. Yem ve hayvan başı küpe desteği artırılmalıdır. Yörüklerin yaşadığı ve hayvanlarını otlattığı bölgelerde daha toleranslı olunmalıdır.

Başa dön tuşu