MHP Mersin Milletvekili adayları, Mersin ekonomi platformu üyeleri ile buluştu

Güncelleme 7 Mayıs 2023, 13:03

Mersin Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mersin Ekonomi Platformunun (MEP) düzenlediği “Mersin Hak Ettiklerini İstiyor” temalı toplantıda MEP Dönem Başkanı Özcan Demir, MEP Genel Sekreteri Muhammet Sadık Özkan, Mersin SMMMO Başkanı Emin Levent Türkili ve MEP üyeleri ile MHP Mersin birinci sıra Milletvekili Adayı Dr. Levent Uysal, ikinci sıra Milletvekili Adayı Serdar Soydan ve beşinci sıra Milletvekili Adayı Mehmet Şahin katıldı.

MEP Başkanı Özcan Demir, açılış konuşmasında; “Mersin ekonomik büyüklük olarak 5. Sırada yer alıyor, vergi ödemesinde, ülke ekonomisine katkıda ise her zaman ilk 10’da yer alan bir kent. Peki bu kadar katma değer sağlayan Mersin, neden verdiğini alamıyor? Bu kentin hakkı neden başka şehirlere veriliyor?

  Mersin’in uzun yıllardır bitirilmesini beklediği projeler: Pamukluk Barajı, Mersin – Antalya yolu, Ana Konteyner Limanı, Çukurova Havalimanı, Çeşmeli-Erdemli-Silifke-Taşucu Otoyolu Projesi, Adana-Osmaniye-Gaziantep’i kapsayan hızlı tren projesi, Akkuyu NGS-Antalya elektrik iletim hattına ayrılan ödenek Mersin ekonomisi yerine Merkezi Bütçeden karşılanması, Kazanlı turizm bölgesi,  kentsel dönüşüm ,istihdam gibi konular kentimiz için hayata geçirilmesi önem arz eden büyük vizyon projelerinin ivedilikle tamamlanmasını bekliyoruz. Sonuç olarak kentimizin birçok beklentisi var, Mersinliler olarak bu dönem projelerimizin takipçisi olacağız.

  Dr. Levent UYSAL ise konuşmasında; “Bahsettiğiniz konular aslında bizim de gündemimiz de olan konular. Sizlerle aynı taraftayız. Mersin Bizim. Biz sizlerle ortak çalışmalar yapmak ve Ankara’daki sözcünüz olmak için hazırız.” dedi.

Sözlerine şöyle devam etti; Mersin’de fayda/çözüm merkezleri kurmayı planlıyoruz. Orada sizler gibi kıymetli STK’lar ve akademisyenlerimizle yol haritasını belirleyip öncelik sırasına göre projelerimizi bitirmek için emek vereceğiz. Tüm sektörler özelinde çözüm odaklı projelerimiz var. Bizim adaylarımız gerçekten vatan, millet, bayrak ve mersin aşkına çalışan genç eğitimli insanlar.  Biz sizleri en iyi şekilde temsil etmeye talibiz. Gönül birliği, iş birliği ve el birliği ile Mersin’i kalkındırmalıyız ifadelerini kullandı.

Unutulmamalıdır ki kalkınan bir Mersin, Çukurova’yı kalkındırır, kalkınan Çukurova, Akdeniz’i ve ülkemizin ekonomisine sınıf atlatır diyen MEP Başkanı Demir; kapanış konuşmasında şu ifadeleri kullandı. “Güler yüzlü olmanız, çözüm odaklı bakış açınız ve enerjiniz bizleri mutlu etti. Vekil adaylarımızın donanımlı olduğu da her halinde belli. İnşallah sizler ve memleketimiz için de hayırlısı olsun. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ederiz.”

Toplantı soru cevap ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Başa dön tuşu