MHP Mersin Milletvekili Adayı Levent UYSAL’dan MTOSB’yi ziyaret etti.

Güncelleme 26 Nisan 2023, 15:31

MHP Mersin İl Başkanı Sn. Zeynel Uğur Gölgeli ‘nin de katılımıyla gerçekleşen toplantıya MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Haddat, Denetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, Bölge Müdürü Halil Yılmaz ve Sanayicilerden Mehmet Atille  ve Kürşad Köklü katılım sağladı.

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Tekli; Mersin’in; Ankara’da Levent Bey gibi bilgi birikimi yüksek, kente fayda sağlayabilecek temsilcilere ihtiyacı var. Umarım TBMM’nin 28. Döneminde kentimize faydalı işlerin altına hep birlikte imza atarız. Güler yüzünüz bizi motive etti. Samimiyetiniz ve içtenliğiniz için teşekkür ederiz .” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Adayı Uysal ise sözlerine şöyle başladı; “misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz. Bizim önceliğimiz her zaman Mersin olmuştur. Sloganımız da “MERSİN BİZİM ”. Elimizden geldiğince en iyi şekilde Mersin’imizi temsil etmeye talibiz. Sizler gibi iş insanlarının artmasına şehrimizin çok ihtiyacı var. Bu süreçte bize  göstermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyorum. Şunun altını çizmek isterim ki biz her zaman sizlerle olacağız. Esnaf, vatandaş benden bahsederken BİZİM LEVENT demeye başladı. Bu benim için büyük gurur. Aynı şekilde sizler de lütfen beni bir kardeşiniz, dostunuz, arkadaşınız gibi görün ne konuda olursa olsun destek vermem gereken her konuda sizlerle olduğumu bilin.” Şeklinde konuştu.

Eğitimci olmanız da bizler için çok önemli diye sözlerine devam eden Sabri Tekli “Bizim burada Özel Şişecam Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi adında bir  okulumuz var. Buradaki gençlerimiz meslek sahibi oluyor. Hem uygulamalı hem de teorik eğitim alıyorlar.  Eğitimlerimiz 9. ve 10. Sınıflarda öğretim okulda ve  belli aralıklarla işletme gezileri şeklinde,11. Sınıflarda 3 gün okulda 2 gün işletmede, 12. Sınıfta ise 2 gün okulda 3 gün okulun seçmiş olduğu büyük projelere imza atmış OSB bünyesindeki  işletmelerde yapılmaktadır diyerek bilgilendirmede bulundu.

 DR LEVENT UYSAL HER YIL 5 ÖĞRENCİYE BURS SÖZÜ VERDİ

Dr Levent UYSAL ; ‘Yaptığımız uygulamalı eğitim programı beni de çok etkiledi. Bizim de desteğimiz size bu konuda tam. Bu seneden itibaren üniversitelerimizin sertifika programlarıyla gençlerimizle öğrencilerimizle bir araya gelelim, hatta  her yıl en az 5 öğrenciyi de üniversitelerimizde tam burslu olarak olarak okutalım ”dedi.

 

 

Başa dön tuşu