MHP Mersin Milletvekili Adayı Dr. Levent UYSAL, İş İnsanları ile Bir Araya Geldi

Güncelleme 4 Mayıs 2023, 11:49

Mersin’de güler yüzü ve enerjisiyle dikkatleri üzerine çeken MHP Mersin Milletvekili adayı Dr. Levent UYSAL Mersin’de önemli sivil toplum kuruluşlarının üyeleriyle bir araya geldi. Uysal’a İş İnsanları dernekleri ziyaretinde MHP Mersin Milletvekili adayı Serdar SOYDAN ve Milletvekili Baki ŞİMŞEK de eşlik etti.

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) ziyaretinde konuşan Uysal; “Türkiye 2021 yılında Irak’a 11,1 milyar dolarlık ihracat yaparken, Irak’tan 1,6 milyar dolarlık ithalat yapmıştır. İkili ticaret büyüklüğümüzün 12,8 milyar dolara ulaştığı Irak, en büyük 10. ticari partnerimiz ve en yüksek net ihracatı elde ettiğimiz 5. ülkedir. Dolayısıyla bu kadar önemli bir ülkeyle yapmış olduğunuz çalışmalar çok kıymetli. Başkanınız ve siz değerli üyelerinizi tebrik ediyorum. Bu tarz çalışmaları devam etmeli, biz de elimizden gelen desteği vereceğiz.” şeklinde konuştu.

TISİAD Başkanı Mehmet Salih ÇEVİK ise; “Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek sizlerle tanışmak bizleri mutlu etti. Her yıl düzenli olarak bir zirve yapıyoruz, bu zirvede sizlerden de destek bekliyoruz. Her sektörden üyemiz var. Sektör bazlı projelerimiz var. Arkadaşlar sorularını sordu.  Hepsine verdiğiniz cevaplar da bizleri tatmin etti. Tekrar teşekkür ediyoruz” ifadelerini kulandı.

MHP Mersin Milletvekili Adayı Dr. Levent UYSAL, MHP Mersin Milletvekili Adayı Serdar SOYDAN ve Milletvekili Baki ŞİMŞEK, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği MESİAD’ı ziyaret etti.

MESİAD Başkanı Hasan Engin, konuşmalarında MESİAD hakkında bilgi vererek başladı.  Başta Mersin olmak üzere, Doğu Akdeniz Bölgesinin ve ülkemizin kalkınması için ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda projeler yürütüyoruz diyen Engin; “sizleri ağırlamaktan mutlu olduk. Hoş geldiniz. Mersin’e çok değerli hizmetler vereceğinizi düşünüyoruz dedi.

MHP Mersin Milletvekili Adayı UYSAL ise “Ben Mersinliyim. Burada doğdum, büyüdüm, okudum, ekmeğini yedim. Bu topraklara vefa borcum var. Elimizden gelen desteği vermek istiyoruz bu memlekete. Gerçekten kıymetini bilmemiz gereken topraklara sahibiz. Sizin gibi değerli iş insanları ile biz projeler üretmeye hazırız “ ifadelerini kullandı.

Son olarak Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği MERYAD’ı ziyaret eden heyeti yoğun bir kalabalık ve iş dünyasının önemli temsilcileri karşıladı.

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş; “Derneğimiz her sektörün şehrimizdeki en büyük yatırımcılarından oluşan kalabalık olmayan zor üye kabul eden bir dernek.  Yapmış olduğumuz projeler çok ses getiriyor. Yakın zamanda Mavi Ekonomi adlı bir projeye hazırlanıyoruz. Sizlerin çözüm odaklı yaklaşımı ve birlikte gerçekleştirebileceğimiz projeler bizi şimdiden heyecanlandırdı.” dedi.

Uysal ise; “Beni bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz, bir dostunuz olarak gördüğünüz ve bağrınıza bastığınız için çok teşekkür ediyorum. Sokakta insanlar beni gördüklerinde Bizim Levent diye sesleniyorlar, kendi aralarında Bizim Levent diye bahsediyorlar. Bu beni inanılmaz mutlu ediyor. Umarım Mersin’i bu samimiyetle gönül birliği, elbirliği ve iş birliği ile hakkettiği değere ulaştırırız. dedi.

Başa dön tuşu