Mezitli’de Liseler Sesleriyle Yarıştı

Güncelleme 4 Haziran 2022, 16:19

(Minsan Haber) -Mezitli Belediyesi 10. Soli Güneş Festivali kapsamında gerçekleştirdiğimiz Liselerarası Müzik Yarışması muhteşem final gecesiyle sona erdi.

Mutlu Mezitli A.Ş, Mezitli Soroptimist Kulübü ve Değer Akademi Okullarının desteğiyle gerçekleştirilen yarışmada birinciliği kazanan Nevid Kodallı Güzel Sanatlar Lisesinden Veba Grubu 3500 TL para ödülünün sahibi oldu. İkinciliği, yine aynı okuldan, Karadeniz Fırtınası kazanarak 2500 TL para ödülü, üçüncü olan Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesinden Grup Maden de 1500 TL kazandı. Mansiyon kazanan İçel Anadolu Lisesinden Tet Rocks ve Nevid Kodallı Güzel Sanatlar Lisesinden Grup Son Durak da 1000’er TL para ödülünün sahibi oldu.

Öğrencilerin büyük coşkusu altında birinci olan Veda Grubuna ödülünü veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 24-25-26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Soli Güneş Festivalinde sahne alacaklarının müjdesini verdi.

Başkan Tarhan ayrıca yarışma jürisinde yer alan Şehit Fatih Soydan Ortaokulu Müzik Öğretmeni Yılmaz Soğuk, İçel Sanat Kulübü Başkanı Mecit Baskın, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarından Duygu Deniz Demirel ve Konservatuar Müdürü Taşkıner Ketenci, Mersin Devlet Opera ve Balesi Kordinatörü Özcan Güven’in yanı sıra gecenin sponsorları olan Akademi Anadolu Lisesi Kurucusu Ömer Ciğercioğlu, Mezitli Soroptimist Kulübü Kurucu Başkanı Sembol Tarhan ve Mutlu Mezitli A.Ş. Genel Müdürü Filiz Yalın’a gecenin anısına teşekkür belgesi verdi.

Gençlerinin sesinin daha çok duyulması ve dinlenilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Mezitli Belediyemizin Amfi Tiyatrosunu dolduran gençlerimizin coşkusu bir kez daha kendini gösterdi. Muhteşem performanslar ve danslarla geleceğimize ışık tuttular. Bundan sonraki çalışmalarımızda gençlerin daha fazla yer alması için çalışacağız. Gençlerimiz parlak fikirleri ve çağımıza uygun pratik zekâları ile kentimize önemli değerler katıyorlar. Gençlerimizin sosyal medya ya da telefonla bir yolunu bulup mutlaka bana ulaşmalarını istiyorum. Onlar yanımızdayken pratik yolu her zaman bulacaklardır” dedi.

Başkan Tarhan, tüm vatandaşları 24-25-26 Haziran tarihlerinde yapılacak olan Soli Güneş Festivaline katılmaya davet etti.

Festivala katılan gruplar ve seslendirdikleri eserler şu şekilde sıralandı:

Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi – Nağme          Çile Bülbülüm

Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi – Veba – Cambaz

Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi  – Grup 9-10- Mağusa Limanı

Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi  – Grup Son Durak-Ötme Bülbül

Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi  – Karadeniz Fırtınası-  Hey Gidi Karadeniz, Perrule, Gökte Yıldız, Tabancamın (Potpori)

İçel Anadolu Lisesi – Tet Rocks – Yaşamak İstemem

İçel Anadolu Lisesi – Grup Nefes – Turnam Gidersen Mardine, Ötme Bülbül Ötme

İçel Anadolu Lisesi – İkimiz De Yokuz – Özgürce Yaşa

Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi – Melodrama – Zombie

Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi – Maden – Hoşçakal

Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi       – Tabela – Sevmemeliyiz

Yusuf Kalkavan Anadolu Lisesi       – Avize – Aerials

Bilimkent Koleji – Bilimband – My Life Is Going On

 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu