Mersin Polisi Toplu Taşıma şoförleriyle bir araya geldi

Güncelleme 3 Ağustos 2022, 12:44

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından Tarsus’ta toplu taşıma faaliyeti yürüten işletmelere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. T

Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya ilgili işletmelerin başkan ve üyeleri katılım sağladı.
Trafik Denetleme Büro Amirliğinde görevli personelin sunum yaptığı toplantıda katılımcılara, vatandaşların yoğunlukla kullandığı toplu taşıma araçlarının başkanları ve şoförleri olarak trafik kurallarına riayet etme hususunda tüm vatandaşlara örnek olmaları gerektiği hatırlattı. Bu sebeple yaz aylarının gelmesi ile birlikte minibüs/otobüs kapılarının açık şekilde seyahat edilmesi, seyir halinde iken sigara ve cep telefonu kullanımı ile genel trafik kurallarına uyulmaması durumunda hem kendilerinin hem de vatandaşların can ve mal güvenliğini riske atabilecek sonuçlar doğurabileceği belirtildi.

Genel trafik kuralları ile alakalı yapılan bilgilendirmeler sonrasında toplu taşıma faaliyeti yürüten işletmelerin istek ve önerilerinin dinlendiği toplantı, hatıra fotoğrafı çekimi sonrasında sona erdi.

Başa dön tuşu