Mersin İl Jandarma Komutanlığı Deprem Bölgesinde Her Alanda Görev Almaya Devam Ediyor

Güncelleme 23 Şubat 2023, 11:34

Mersin İl Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler felaketin yaşandığı ilk andan itibaren vatandaşın ihtiyaç duyduğu her alanda görev almaya ve depremzedelere yardımcı olmaya devam ediyor.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin yaşandığı ilk andan itibaren harekete geçen Mersin İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı birlikler arama, kurtarma, yaşam destek çalışmaları ile bölgeye sevk edilen yardım malzemelerinin izdiham olmadan güvenli bir şekilde dağıtılması için tüm imkanları ile sahada görev alıyor.

Trafik Jandarması ekipleri deprem bölgesindeki trafik düzeni ve işleyişi ile yardım malzemesi taşıyan araçların güvenli bir şekilde ilerlemesi için çalışmalarını sürdürürken ayrıca bölgeden vatandaşların tahliye işlemlerine yardımcı oluyor.

Ayrıca ekipler deprem bölgesinde vatandaşın can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden aralıksız devriye faaliyetlerini sürdürüyor.

Deprem sonrası bölgedeki çocukların yüzlerini güldürmek için görev yapan jandarma personeli ve kadın astsubaylar çocukları  psikososyal yönden desteklemeye devam ediyor.

Bu soğuk ve zorlu günlerde yiyecek bulmakta zorlanan dostalarımız için her canın kıymetli ve her canın önemli olduğunu belirten Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timleri ise hayvanları beslemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Felaketin ilk anından itibaren sahada olan Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Necip ÇARIKCIOĞLU ise Osmaniye ilinde komutası altında bulunan birliklerin yürüttüğü çalışmaları yerinde denetleyerek komuta etmeye devam ediyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu