Mersin ESOB’ta Veysel Sarı dönemi

Güncelleme 26 Nisan 2023, 23:13

Mersin Milletvekili adaylığı nedeniyle Başkan Talat Dinçer’in istifa ettiği Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde yönetim kurulunca yapılan görev dağılımında oy birliği ile Başkanlık görevine Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı getirilirken, Nihat Dağdelen ve Uçal Mavili Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde Veysel Sarı dönemi. Başkan Talat Dinçer’in milletvekili adaylığı nedeniyle istifa ettiği Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde yönetim kurulunca yapılan görev dağılımında Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı Başkanlık görevine getirildi.
Başkan Talat Dinçer’in Cumhuriyet Halk Partisinden milletvekili adayı olması nedeniyle görevinden istifa ettiği Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim kurulu, kendi arasında görev dağılımında bulundu. Yapılan görev dağılımında Birlik Başkanvekili Veysel Sarı oy birliği ile Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilirken, Uçal Mavili ve Nihat Dağdelen ise Başkan vekili olarak görev aldı. Doğan Gündüz, Duran Şen, Hali Metik, Ali Tavman, Faruk Dalkılıç ve Hüseyin Yalın ise yönetim kurulu üyesi olarak belirlendi.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Sarı, devraldığı emaneti en iyi noktaya taşıma azmi ve kararlılığında olduğunu belirterek, “Eski Birlik Başkanımız Mersin Milletvekili Talat Dinçer’e esnafımıza yaptığı hizmetlerinden, kattığı değerden dolayı çok teşekkür ediyor, seçimlerde kendisine başarılar diliyorum” dedi. Sarı şöyle devam etti: “İş ve gönül birliği içerisinde ilimizi her alanda başarıyı artırma amacında olup, paylaşımcı bir anlayışla bugüne kadar yapılmış olan güzel ve kalıcı çalışmaları daha da geliştirebilmek, bu çalışmalara yenilerini de ekleyebilmek gayesiyle, başta yönetim kurulu üyelerimiz, oda başkanlarımız ile gerçekleştireceğimiz çalışmalarda; yönetici, esnaf ve mesai arkadaşlarımın, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basının, tüm Mersinli hemşerilerimin şahsıma ve kurumuma desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor; bu güzel şehre yeni görevim hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Başa dön tuşu