Mersin esnafı rekor oyla liderinde karar kıldı Başkan Talat Dinçer’le yeniden

Güncelleme 8 Mayıs 2022, 11:37

Bilgi, birikim ve deneyimini liderlikle taçlandıran Başkan Talat Dinçer, 69 meslek odasına bağlı başkan ve yöneticilerden oluşan 547 üyeden 519 üyenin rekor düzeyde katılımıyla gerçekleştirilen seçimlerinde aldığı 381 oyla bir hizmet dönemi için daha göreve getirildi.
Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin iki adayın yarıştığı Başkanlık seçiminde, bilgi, birikim ve deneyimini liderlikle taçlandıran Talat Dinçer ve ekibi zafere ulaşan isim oldu. 69 meslek odasına bağlı başkan ve yönetim kurulu üyelerinden oluşa 547 üyeden 519 üyenin oy kullandığı seçimlerde 381 oyu hanesine yazdıran Başkan Dinçer, büyük farkla yeniden Başkanlığa seçilirken, göreve getirildiği 2005 yılından bu güne üst üste beş dönem seçim kazanan lider oldu.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezinde gerçekleştirilen genel kurulda Divan Başkanlığına TESK Genel Başkan Yardımcısı Burhan Aksak getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Birlik Genel Sekreteri Cevdet Tekbaş tarafından okunan Birliğin geçmiş dönem çalışma ve hesap ve denetim kurulu raporları oy çokluğuyla kabul edildi. Gelecek dönem çalışma raporlarının okunması sonrası seçimlere geçildi.
Oda başkanı ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan 547 üyeden rekor katılımla 519 üyenin oy kullandığı genel kurulda Mersin esnaf ve sanatkarlarının gönüllerinde taht kuran Başkan Dinçer, aldığı 381 oyla bir hizmet dönemi için göreve getirildi. Talat Dinçer Başkanlığındaki Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde Veysel Sarı, Uçal Mavili, Nihat Dağdelen, Doğan Gündüz, Duran Şen, Halil Metik, Ali Tavman ve Faruk Dalkılıç Yönetim Kurulu; Fatih Özcan, Zeynel Nar, Cumali Taş, Hali Şekerci ve Batuhan Cıtırkı Denetim Kurulu, Abdullhalim Batur, Mehmet Sinan Canpolat, Erdal Pekmez, Mehmet Emin Sakallı ve Mehmet Reşat Kıvılcım Disiplin kurulu olarak görev aldı.
Başa dön tuşu