MERSİN BÜYÜKŞEHİR ‘KADIN ÇALIŞTAYI’ GERÇEKLEŞTİ

Güncelleme 11 Haziran 2024, 11:48

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın ‘Kadın Çalıştayı’ gerçekleştirildi. Kadınların toplumsal yaşamda her alana dahil olduğu, toplumdaki rolünü güçlendirecek, daha adil ve eşit bir yaşam sunmak için atılacak adımların belirleneceği 2025-2029 Stratejik Plan çalışmaları, çalıştaya katılan paydaşlarla birlikte belirlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin ‘Kadın Çalıştayı’ gerçekleştirildi. Kadınların toplumsal yaşamda her alana dahil olduğu, toplumdaki rolünü güçlendirecek daha adil ve eşit bir yaşam sunmak için atılacak adımların belirleneceği 2025-2029 Stratejik Plan çalışmaları, çalıştaya katılan paydaşlarla birlikte belirlendi.

Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer’in de katılım sağladığı Kadın Çalıştayı’nda; Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin ilgili müdürleri ve personeli, ilçe belediyeler, akademisyenler, eğitimciler, kadın temelli çalışmalar yapan kentteki resmi ve özel kurumlar ile STK ve Oda temsilcileri bir araya geldi.

2 oturumda gerçekleşen çalıştayda temsilciler kendi alanlarında ayrılan masalarda; kadınların sosyal, ekonomik ve eğitim gibi birçok alanda kendilerini ve çocuklarını ilgilendiren konularda istişare ederek, Büyükşehir’in 2025-2029 Stratejik Planı’na katkı sunacak değerlendirmelerde bulundular.

 Dokucu: “Kadınların toplumdaki rolünü güçlendirmek adına birlikte olmamız büyük fırsat”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu çalıştayın açılışında gerçekleştirdiği konuşmada; kadın çalışmalarında stratejik planları oluşturmak ve daha güçlü bir gelecek inşa etmek için bir araya geldiklerinden söz etti. Dokucu, “Kadınların toplumdaki rolünü güçlendirmek, karşılaştıkları zorlukları aşmak, onlara daha adil ve eşit bir yaşam sunmak için atılacak adımları belirlemek adına burada birlikte olmamız büyük bir fırsattır. Bu nedenle burada bulunmanız ve bu önemli çalıştaya katkı sağlamanız bizler için çok önem taşımaktadır” diye konuştu.

Başa dön tuşu