Mersin Barosu Ata’nın Huzurunda

Güncelleme 2 Kasım 2022, 16:51

Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir, 2022-2024 dönemi Mersin Barosu Başkanlığı görevine yeniden seçilmesi nedeniyle, başkanlık divanı, yönetim kurulu üyeleri, TBB delegeleri ve önceki dönem Mersin Barosu Başkanı, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’sının huzuruna çıktı.

Büyük Önder Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Mersin Barosu yönetimi, saygı duruşunda bulunduktan sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Duygu ve düşüncelerini kaleme alan Baro Başkanı Özdemir Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu,

Bağımsızlığımızın mimarı,

Büyük Atatürk,

Cumhuriyetimizin 99. yılında Mersin Barosu’nun her bir üyesini temsilen seçilmiş kurulları ile birlikte manevi huzurunuzda bulunmanın mutluluğunu, heyecanını ve gururunu yaşamaktayız.

Yargının kurucu unsurlarından olan ve bağımsız savunmayı temsil eden biz avukatlar ve örgütlü gücü olan barolar, insan onurunun korunması ile kanunların her bir yurttaş için eşit şekilde uygulanması için verdiğimiz hukuk ve adalet mücadelesinde her daim sizden, aklın ve bilimin ışığında gerçekleştirmiş olduğunuz devrimlerinizden, Cumhuriyetimizden ve Aziz Milletimizden güç almaktayız.

Aziz Atam, Sizin ve aziz milletimizin yokluk içinde, büyük bir azim ve takdire şayan bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi sonrasında 29 Ekim 1923 yılında kurulan Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız bugünlerde ve yarınlarımızda, azim ve kararlılığınızı örnek alarak Mersin Barosu olarak, onurla taşıdığımız cübbelerimiz ile her bir yurttaşımız için insan onuruna yakışır şekilde hukuk ve adalet mücadelesi vermeye devam edeceğimize, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına her daim sahip çıkacağımıza, demokratik ve laik hukuk devletini yaşayacağımıza ve yaşatacağımıza, kişi hak ve özgürlüklerine sahip çıkacağımıza, her daim hukukun ve adaletin üstünlüğünün sağlanması için mücadele edeceğimize, her bir yurttaş için kanun önünde eşitliğin sağlanması ile insan onurunun korunması için var gücümüzle çalışacağımıza, manevi huzurunuzda bir kez daha söz veriyoruz.

Her geçen gün büyüyen özlem, sevgi, minnet ve saygılarımızla. Ruhunuz şad olsun Aziz Atam.”

Başa dön tuşu