Kıratlı’dan yangın bölgesinde geçmiş olsun mesajı

Güncelleme 18 Temmuz 2023, 13:33

Gülnar’ın Kavakoluğu, Korucuk ve Çavuşlar Mahallelerinde çıkan orman yangınlarının ardından bölgeye giderek ekiplere yangının söndürülmesi konusunda yardım eden ve köylülere moral veren AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, devletin yaraları en kısa sürede saracağını ifade etti.

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Mersin’in Gülnar ilçesinde iki gün önce çıkan ve şiddetli poyraza rağmen çalışmaların ardından kontrol altına alınan yangın bölgesine giderek hem çalışmalara katıldı hem de incelemelerde bulundu. Bölge halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Kıratlı, can kaybının olmamasının tek teselli olduğunu ifade etti.

Mersin’in Gülnar ilçesinde çıkan ve yaklaşık 515 hektarlık alanı etkileyen orman yangınlarının ardından bölgeye giden AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, yangının kontrol altına alınmasının ardından açıklamalarda bulundu.

“DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARIYLA SEFERBER OLDU”

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, “Yangının haber verilmesinin ardından 8 tane yangın söndürme helikopterimiz, 2 uçağımız, orman muhafaza memurlarımız, AFAD, UMKE, sağlık personellerimiz ve kolluk kuvvetlerimiz sayın valimiz koordinesinde bölgede canla başla çalıştılar. Toplamda 761 personel, 258 araçla, bölgede can siperane görev aldılar. Havanın kararmasının ardından gece görüşlü 3 yangın söndürme helikopterimiz sabah saatlerine kadar söndürme çalışmalarına devam etti. Devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olarak hamdolsun bölgedeki yangını kontrol altına almaya başardık. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

“GÜLNARLI HEMŞEHRİLERİME SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İlçede başlayan orman yangınlarının ardından yetkililere haber vererek canla başla yangına müdahale eden Gülnarlılara teşekkür eden Kıratlı, “Öncelikle Gülnarlı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. El ele, gönül gönüle, inanç içerisinde kenetlenerek yangının önce kontrol altına alınmasına, sonrasında ise soğutma çalışmalarına verdikleri destekten dolayı Gülnarlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bugün Gülnarlı hemşehrilerim büyük bir kahramanlık örneği sergiledi. Gülnar’da çıkan orman yangınlarında görevlilerimizin yanında yer alarak canla başla çalışan gönüllü kahraman Gülnarlı vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“CAN KAYBI OLMAMASI TEK TESELLİMİZ”

Kıratlı, devletin yaraları en kısa sürede saracağını vurgulayarak, “Ciğerlerimizin yandığı Gülnar’daki yangınların sonucunda tek tesellimiz can kaybının olmaması. Giden yerine konur ancak can geri gelmez. Devletimiz dün olduğu gibi bugün de milletimizin yanındadır. Soğutma çalışmaları devam ederken bir yandan da AFAD, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Kaymakamlık gibi kurumlarımız hasar tespit çalışmalarına hızla başladı. En kısa sürede yaralarımızı saracağız. Gülnarlı hemşehrilerime tekrar geçmiş olsun diliyorum” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu