Kemalpaşa Belediyesi’nde Eğitim Atağı Sürüyor

Güncelleme 1 Mart 2022, 16:08

AŞÇI ÇIRAĞI KURSUNA YOĞUN İLGİ

 

Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde, yoğun şekilde faaliyet gösteren kurs ve atölyelere yeni sınıflar eklendi.

 

Kemalpaşalı vatandaşların ücretsiz bir şekilde yararlandığı, kurs merkezlerinde dil kurslarının yanı sıra akademik, sosyal, kültürel ve sanat kursu sınıflarının da yer aldığı eğitimler tüm hızıyla sürüyor.  Kemalpaşa Belediyesi bünyesinde her kesime yönelik eğitimler verilen kurslarla vatandaşlara meslek ve sanat eğitimi imkânı sunuluyor.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemalpaşa Belediyesi ve Kemalpaşa Halk Eğitimi Merkezi işbirliğiyle,  ilçede istihdam sağlamak amacıyla hayata geçirilen Meslek Fabrikası’nda devam eden Bilgisayar İşletmenliği, İngilizce A1, Giyim Üretiminde Temel İşlemler sınıflarının yanı sıra Aşçı Çırağı ve Ön Muhasebe kursları da hayata geçirildi. 150 kursiyerin derslerine devam ettiği Kemalpaşa Meslek Fabrikası’nda vatandaşların talep etmesi durumunda; Pastacı Çırağı, Düz Dikiş Makineci, Bilgisayarda hızlı klavye kullanımı, Personel Bordro ve Özlük İşleri Eğitimi, Adli Kalem İşleri, Çocukta Temel İhtiyaçlar, Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk, İleri Excel ve Uyum Eğitimi kursları da açılacak.

 

KÜLTÜR MERKEZİNDE KURSLAR DEVAM EDİYOR

Kemalpaşa Belediyesi, Kültür Merkezi’nde;  Çocuk, Genç ve Yetişkin gruplara Akademik ve Kültür-Sanat alanında; Türkçe, İngilizce, Matematik, Satranç, Zeka Oyunları, Resim, Okuma, Diksiyon, Hızlı Okuma, Gitar, Bağlama, Halk dansları, Nif Çocuk Orkestrası, Gürcüce, TSM koro, THM koro, Makyaj, Mis sabun ve Jel mum yapımı eğitimleri ile 1.170 kursiyer eğitimlerine devam ediyor.

 

AŞÇI ÇIRAĞI KURSUNA KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

Kemalpaşa Meslek Fabrikası’nda, uzman eğitmenlerin gözetiminde teorik eğitimlerin yanı sıra kursiyerler, Kemalpaşa Belediyesi’nin profesyonel mutfaklarında, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla, pratikte de birçok yeterlilik kazanıyor. Yöresel yemeklerden Dünya Mutfağı’na kadar geniş bir yelpazede eğitim alan kursiyerler her alanda bilgi sahibi oluyor. Özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği kursta eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak. Sertifika sahibi olan kursiyerler, birçok kurumun mutfağında, kafeterya, restoran ve yemek fabrikaları gibi alanlarda iş sahibi olabilecek.

 

 “EN DEĞERLİ YATIRIM GELECEĞE YATIRIMDIR”

 “Bilindiği üzere eğitimci bir insanım bir önceki başkanlık döneminde olduğu gibi bu dönemde de eğitime önem gösteriyoruz.”  diyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı “Hem büyük hem küçük ölçekte ülkemiz için eğitimin önemini anlatmaya gerek olduğu düşünmüyorum. Bir önceki dönem belediyemizin kurslarında eğitim almış ve bu sayede başarılı olmuş öğrencilerimiz zaman zaman gelip teşekkür ediyorlar bu da benim için en büyük övünç kaynağıdır. Bu alanda emek sarf eden eğitmen kadromuza teşekkür ediyorum. Bu bağlamda, ilkemiz, en değerli yatırım geleceğe yatırımdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu