Kartepe Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı

Güncelleme 2 Mart 2022, 14:05

Kartepe Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısında 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

Kartepe Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Meclis toplantısında 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis oturumu öncesinde Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Yoğun bir gündem içerisindeyiz. Rusya-Ukrayna arasında yaşanan savaşın son bulmasını diliyorum. 1 Mart Üsküdar Vapuru Faciası’nda 392 hemşehrimiz hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. İnşallah böyle bir facia bir daha yaşanmaz. 08 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şimdiden kutluyorum. Kadınlar bizim başımızın tacıdır. İnşallah belli günlere ihtiyaç duyulmayan bir zamanın gelmesini temenni ederim” dedi.

 

KAPALI PAZAR ÇALIŞMASI

Meclise verilen önergeye cevap veren Başkan Kocaman “Ataevler Mahallesi’nde kapalı Pazar çalışması devam etmektedir. Pazar alanı içerisinde basket ve futbol sahası olmasını istiyoruz. Pazar kurulmadığı zamanlarda çocuklarımız spor yapacaklardır. 2 dönüm üzerinde bir alan planlaması yapılmaktadır” açıklamasında bulundu.

 

SPOR YAPAN GENÇLİK

Gençlerin spor yapmalarına büyük önem verdiklerini belirten Başkan Kocaman “Kartepe’de gençlerimizin spor yapmalarına büyük önem veriyoruz. Spor en az matematik kadar önemlidir. Bu yönde çalışmalarımız hızlanmaktadır. Ben spordan gelen belediye başkanıyım. Benim çocukluğumda Kartepe bir tane spor salonu yoktu. Şimdi 7 tane bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.              

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Meclis gündeminde yer alan Nusretiye Mahallesi uygulama imar planı değişikliği, Evsel katı atık bertaraf tarifeleri ek süre talebi, İş yerlerinde Türkçe isim ve karakter kullanılması, 2021 model 2 adet CFMOTO marka ATV traktör yol tipi araçların belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere hibe olarak kabul edilmesi maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

Meclis gündeminde bulunan Maşukiye Mahallesi uygulama imar planı değişikliğine yapılan itiraz İmar Komisyonuna, Sözleşmeli personel ücretinin belirlenmesi oy birliği ile kabul edilirken, Görev ve Çalışma Yönetmeliği maddeleri, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği, Çeşitli İşler ve Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonlarına havale edildi. Kartepe Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısının 01 Nisan 2021 Cuma günü yapılmasın karar verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu