Jandarma suç araştırma timleri suçlulara göz açtırmıyor

Güncelleme 22 Eylül 2023, 15:16

Mersin İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) 2023 yılı yaz döneminde Jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelen toplam (2700) asayiş olayına müdahale ederek (3548) şüpheli şahsı yakaladı.
        En son teknoloji ve teknik donanımına sahip JASAT ekipleri elde ettiği delilleri değerlendirerek suçların aydınlatılmasında önemli görev üstlenmektedir.
        Başarılı çalışmaları sayesinde “Jandarmanın Dedektifleri” olarak anılan JASAT Timleri özellikle kasten öldürme, dolandırıcılık, hırsızlık ve gasp gibi nitelikli asayiş olayları ile geçmiş dönemde faili meçhul kalmış dosyaları tek tek ele alarak olayları aydınlatıyor.
        Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz döneminde aralıksız çalışmalarına devam eden JASAT ekipleri; Mal varlığına karşı işlenen 468 suçta 655 şüpheli, 180 hırsızlık olayında ise 293 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı. İller sıralamasında Türkiye birinciliği bulunan Mersin JASAT Timleri 2023 yaz sezonunda 163 faili meçhul olayın 157’sini aydınlatarak % 96 oranında başarı sağladı.
Başa dön tuşu